Zpět

Nové audioknihy 17/2019

zpráva, , 28.04.2019
Milí posluchači, je zde opět pravidelný přehled nových audioknih.
Očekávaný román Aleny Mornštajnové Tiché roky vyšel současně v knižní i zvukové podobě. Intimní rodinné drama ukazuje, že malá osobní historie může být stejně důležitá jako velké dějiny. Audioknihu čtou Klára Suchá a Miroslav Hanuš, vydává OneHotBook. 

„Kam až byste zašly, abyste se pomstily svému bývalému?“ ptá se slogan audioknihy Náš manžel britské autorky Jo Jackeman. Příběh tří velmi odlišných žen, které spojuje jeden muž čte Kateřina Horáčková Mendlová, vydává nakladatelství Motto.

Vydavatelství Publixing rozjíždí titulem Temná ozvena amerického spisovatele Michaela Connellyho novou audioknižní sérii. Poprvé se tak posluchačům představí detektiv Harry Bosch, který bude vyšetřovat smrt svého přítele a spolubojovníka z vietnamské války. Čte Ivo Gogál.

První díl autorizované biografie Margaret Thatcherové Dáma se neotáčí britského novináře Charlese Moora se věnuje životu před nástupem do křesla ministerské předsedkyně a prvním létům u moci. Více než 45hodinové četby se ujala Renata Honzovičová Volfová, vydala Bookmedia.
 

Nové audioknižní série se dočkali také příznivci pohádek. Vydavatelství Kanopa ve spolupráci s Audiolibrixem připravuje na každé pondělí nové příběhy z Kytice pohádek Hanse Christiana Andersena. První tři čtou Václav Knop, Jiří Knot a Kateřina Petrová.
 
Jakmile začne škola, Hedvika se už nikdy nudit nebude! A tak to taky bylo… Originální vyprávění z drsného severu švédské autorky Fridy Nilsson Ve škole se dějou věci vydává nakladatelství Portál ve spolupráci s Tympanem. Čte Tereza Dočkalová.

Kožíšek má napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky a na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kdo je to? Přece Napůlkočkanapůlpes. Stejnojmennou audioknihu v interpretaci Jiřího Lábuse, Vilmy Cibulkové a Alžbety Stankové vydává Wunderman.

Přítelkyně všech nezbedů, paní Láryfáry, která rozumí dětské duši jako nikdo jiný, je zpátky! Vrací se znovu v interpretaci Dany Syslové v audioknize Čáry paní Láryfáry od vydavatelství Tympanum.

Původně dvoudeskový komplet Kytice Karla Jaromíra Erbena vydal Supraphon v polovině 80. let. Obsahuje nahrávky z roku 1961 a další z roku 1983 – všechny v podání předních českých herců: Zdeňka Štěpánka, Antonie Hegerlíkové, Oty Sklenčky a dalších. Nyní vychází poprvé digitálně.

Psychologie davu je dnes asi nejznámější knihou francouzského sociologa konce 19. století Gustava Le Bona. Ten v ní popsal změny v chování jednotlivců, kteří se stanou součástí davu. V interpretaci Jiřího Schwarze vydává Portál ve spolupráci s Audiotékou.