Zpět

Nové audioknihy 20/2019

zpráva, , 19.05.2019
Také 20. týden roku přinesl slušnou řadu nových audioknih. Tady jsou:
Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. Thriller Přiveď mě zpátky bestsellerové autorky B. A. Paris vydává Motto v interpretaci Terezy Dočkalové a Martina Pechláta.

Americká autorka Dot Hutchison přichází po svém Sběrateli motýlů s dalším thrillerem. Její Májové růže slibují, že „strach nebyl ještě nikdy tak fascinující“. Audioknihu čtou Eva Josefíková a Martin Písařík, vydává XYZ ve skupině Albatros Media.

Irena Sendlerová bývá srovnávána s Oskarem Schindlerem, protože zachránila před jistou smrtí dva a půl tisíce dětí z varšavského ghetta. Její příběh teď zaznívá v audioknize Ireniny děti, kterou v podání Magdaleny Tkačíkové vydává Audiotéka.

Tragikomický román Oliviera Bourdeauta, který se stal literární senzací nejen ve Francii, Čekání na Bojanglese vychází jako audiokniha v podání Vojtěcha a Jana Vondráčkových. Humorný i dojemný příběh poněkud extravagantní rodiny vydává Kniha Zlín.

 

Mámino manželství prochází krizí, děti zcela zdivočely a dům vypadá jako po výbuchu. Jenom pes jí zůstává stále věrným společníkem. Humorný román pro všechny rozčílené mámy Proč máma nadává skotské autorky Gill Sims čte Zuzana Slavíková, vydává nakladatelství Motto.

Dvě nahrávky případů Sherlocka Holmese a doktora Watsona královéhradeckého studia Českého rozhlasu vydává Tebenas ve spolupráci s Radioservisem. V roli slavného detektiva se v dramatizacích povídek Doktor Watson vzpomíná a Vzpomínka na prázdný dům představí Alois Švehlík.

Audioknihu Zpověď, finalistky České miss 2014 Veroniky Kašákové, s podtitulem Z děcáku až na přehlídková mola připravilo nakladatelství CooBoo. Životopis s ambicí pokusit se přispět k tomu, aby třeba i jen pár dětí bylo šťastnějších čtou Jitka Ježková a autorka Veronika Kašáková.

Když se jeden z blanických rytířů zatoulá pod bájnou horu, zažívá nejrůznější příhody se zvířátky, ale i s podivnými bytostmi. Knihu Miloše Zapletala Báchorky blanického rytíře vydala Mladá fronta a o zvukovou podobu se postaral herec Oldřich Kaiser, který svou četbu doprovází na různé hudební nástroje.

Malá mořská víla je další ze série Kytice pohádek Hanse Christiana Andersena. Známý příběh o touze mořské víly stát se člověkem, o lásce a oběti čte Kateřina Petrová. Andersenovy pohádky přináší každé pondělí Audiolibrix, vydává Kanopa.

Dvakrát sedm veršovaných pohádek Františka Hrubína zhudebnilo šest českých skladatelů pro hlas a kytaru. Vznikly tak hudebně poetické lahůdky nejen pro děti. Na kytaru hraje Eliška Holá, recituje Anna Císařovská. Jak to bylo, pohádko? vydává Anička+Eliška ve spolupráci s Radioservisem.