Zpět

Nové audioknihy 21/2019

zpráva, , 26.05.2019
Vítejte u pravidelného přehledu audioknižních novinek uplynulého týdne.
Třetí díl bestsellerové série Samuela Bjørka s detektivem Holgerem Munchem a vyšetřovatelkou Miou Krügerovou přivádí oba hrdiny k pátrání po vyšinutém vrahovi, který policii nechává podivné vzkazy. Audioknihu Clona čte Petra Špalková, vydává Kniha Zlín.

Skleněný pokoj Simona Mawera se dočkal své audioknižní podoby. Příběh inspirovaný osudem brněnské vily Tugendhat zrcadlí v životech majitelů domu tragický úděl českého národa během 20. století. Čte Milena Steinmasslová, vydává OneHotBook.

Prázdninové cestování po Evropě přivede oxfordské studenty Jamese a Eleanor až do Československa, kde právě dochází k zásadním politickým změnám. Strhující a smyslný román Simona Mawera Pražské jaro čtou Jan Teplý a Robert Hájek, vydává OneHotBook.

 


Audiokniha Vzpomínka na Zemi je závěrečným dílem epické trilogie čínského autora Liou Cch'-sina následujícím po Problému tří těles a Temném lese. Oceňované sci-fi drama vás strhne zdánlivě neuskutečnitelnými, ale zároveň uvěřitelnými událostmi. Čte Zbyšek Horák, vydávají Bookmedia.

Mŕtvy na Pekelnom vrchu je historickou detektivkou slovenského autora Juraje Červenáka. Kapitán Stein a notář Barbarič se v ní úplně poprvé společně pouští do pátrání po zločinu v době protitureckých válek. Čte Marek Geišberg, vydávají Publixing a Slovart.

Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Říznou českou krimi a první díl nové série Daniela Grise Říkají mi Lars čte Martin Zahálka, vydává Audiotéka.

V audioknize Pastýř, amerického spisovatele Jamese Pattersona, přivede detektiva Jacka Morgana pátrání do města hříchu – Las Vegas, které přitahuje lidi všeho druhu a především ty, kteří mají co skrývat. Čte ji Zbyšek Horák, vydává Audiotéka.

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Akční dystopickou jízdu české autorky Zuzany Strachotové Devět dní, která směle konkuruje zahraniční tvorbě čte Pavel Soukup, vydává Plus ve skupině Albatros Media.

Když uprostřed noci zastaví v obýváku jednoho spícího domu kouzelný expres, jedenáctiletá Suzy naskočí na palubu a vyrazí za dobrodružstvím. Fantastický příběh Vlak do zázračných světů napsal P. G. Bell, čte Andrea Elsnerová a vydává Egmont.