Zpět

Nové audioknihy 25-26/2019

zpráva, , 30.06.2019
Dva předprázdninové týdny přinesly 16 audioknižních novinek. Tady jsou, jedna za druhou:
Brzy po nastěhování do nového domu zjišťuje Jane, že předchozí nájemnice, které je nápadně podobná věkem i vzhledem, zemřela násilnou smrtí. Román J. P. Delaneyho Ta přede mnou vydává ve zvukové podobě Ikar a OneHotBook, čtou Krystýna Podzimková a Máša Málková.

Boje mezi silami Světla a Tmy ani na okamžik neustávají. První díl strhující fantasy série Sergeje Lukjaněnka ze současné Moskvy Noční hlídka vychází coby audiokniha v interpretaci Jiřího Černého a za zvuku hudby skupiny Blackmore's Night u vydavatelství Tympanum.

Osmá kniha ze série Temná věž Stephena Kinga se dějově řadí mezi čtvrtý a pátý díl. Je vlastně vyprávěním Rolanda z Gileadu, který osvětluje svou těžkou minulost. Závan klíčovou dírkou čte Libor Terš, vydávají Bookmedia.

Zatímco společnost čím dál více lpí na vyprázdněných pravidlech, zjišťuje Ada Sabová, že nekonečnou spletitost světa pouhým rozumem neuchopí. Román Pavly Horákové Teorie podivnosti, který obdržel cenu Magnesia Litera 2019 za prózu, čte Jitka Ježková, vydává OneHotBook.

 


Román maltského prozaika Immanuela Mifsuda Ve jménu Otce (i Syna) je harmonickým prozaickým dílem s občasnými záblesky poezie, prostoupeným odkazy na deník autorova otce z období války. Čte Vladimír Hauser, jako audioknihu vydávají Větrné mlýny.

Žije život ohraničený hřbitovní zdí. Nikdy neopustil svůj rodný hřbitov, své království, které zdědil po svém otci a otci jeho otce. Zoufalý hrobník hledá ztracený řád. Audioknihu Jana Kameníčka Hrobník čte René Šmotek, vydává Ova Audio.

Úsměvné fejetony sebrané v knize Jak chovat muže, doplnila jejich autorka Daniela Kovářová slovníkem aplikované mužologie, překladovým slovníkem mužsko-ženské řeči a pěti desítkami pravidel, které je třeba při chovu českého muže dodržovat. Čtou Lucie Juřičková a Martin Zahálka, vydává Mladá fronta.

Autobiografický román Fejsbuk napsal a nyní i načetl a vydal hudebník a publicista Ondřej Hejma. Sám ho uvádí jako kroniku jedné generace, osobní příběh stařičkého rockera, politické dějiny této země, od života v lágru s ruskejma tankama až po kapitalistickou džungli dnešních dnů.

Dramatizovanou četbu jednoho z nejznámějších románu Julese Verna Tajuplný ostrov vydává Radioservis. V nahrávce Československého rozhlasu Ostrava z roku 1977 účinkují Jan Vlasák, Bohuslav Čvančara, Stanislav Šárský, Libuše Hertlová a další.

Do své povídkové knihy Na vlně 57 metrů promítl Otakar Batlička zážitky ze svých vlastních cest. V sedmatřiceti příbězích zavede posluchače do útrob vojenské ponorky, na pláně divokého západu, či k táborovému ohni amazonských indiánů. Čtou Vít Dvorský a Libor Böhm, vydává Čti mi!

Vladana pochází z malé planetky Zeměmě (nepovedené kopie naší Země), právě ukončila školu a je tím pádem vlastně dospělá. Má tedy nejvyšší čas zažít nějaké pořádné dobrodružství. Audioknihu Vladana a Prasopes Barbory Haplové vypráví Tereza Dočkalová, vydává Radioservis.

Audiokniha Vyšetřovatel s podtitulem Démoni balkánské války a světská spravedlnost je strhujícím svědectvím bývalého kriminalisty Vladimíra Dzura, který v úřadu hlavního žalobce Mezinárodního tribunálu v Haagu vyšetřoval válečné zločiny na Balkáně. Čte Honza Hájek, vydává Radioservis.

Strach ze zřícení letadla patří k lidské podstatě a nic na tom nemění skutečnost, že létání je vůbec nejbezpečnějším druhem dopravy. Audioknihu Letecké katastrofy a jejich vyšetřování napsal Lukáš Musil, čtou Valérie Zawadská a Libor Terš, vydává Audiotéka a Nakladatelství Regia.

V audioknize Umění milovat píše německý psycholog a sociolog Erich Fromm, že láska ve všech svých formách představuje základ tvořivé síly, aktivní péči o život, odpovědnost za život a úctu k životu. Čte Kryštof Rímský, vydávají Audiotéka a Portál.

Věděli jste, že ve svých střevech máte větší počet mikrobů, než kolik má vaše tělo buněk? Audiokniha Zdravá střeva Justina a Ericy Sonnenburgových shrnuje nejnovější poznatky o spojitosti mezi vašimi mikroby a vaším zdravím. Čte Michaela Rykrová, vydává Jan Melvil Publishing.

Téměř žádný člověk se při rozhodnutích nechová racionálně a marketing toho umí perfektně využít: Kolikrát vás dostala nějaké akce 2 + 1 zdarma, nebo třeba neodolatelné povánoční výprodeje? Audioknihu Jak drahé je zdarma Dana Arielyho čte Gustav Bubník, vydává Progres Guru.