Zpět

Nové audioknihy: 25 příběhů pro vaše uši

zpráva, , 14.02.2021
Pětadvacet! To je počet audioknižních novinek, které pro své posluchače připravili vydavatelé v prvních dvou únorových týdnech.
I tentokrát otevíráme naši přehlídku románem 1984 George Orwella. O další zvukovou adaptaci vydanou v krátké době se postaralo OneHotBook, které povolalo Davida Novotného a Zbyška Horáka.

Epocha a Audiotéka vydaly druhý kousek série Legie, která je společným dílem Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové. Příběh Amanda napsala Sňegoňová a hlasem ho obdařil Martin Stránský.

Vůbec poprvé se českým audioknižním posluchačům dostává legendární válečník Conan z Cimmerie Roberta Ervina Howarda. Čtyři fantasy povídky čte Jiří Schwarz, vydává Tympanum.
 

Peter Sklár přečetl třetí díl série Joa Nesbøho určené odrostlejším dětem. Čeští posluchači už příběh znají, nyní audiokniha Doktor Proktor a koniec sveta. Možno. vychází u Slovartu ve slovenštině.

Jota vydává Dopisy ze Sachsenhausenu. Srdceryvný příběh z druhé světové války, který s vámi zůstane dlouho po přečtení poslední stránky, uslyšíte v interpretaci Michaely Rykrové.

Témbr odstartoval vydávání historické série Jana Bauera Případy královského soudce Melichara, přičemž sáhl po páté z dosud šesti vydaných knih. Hrad mrtvých čte Libor Hruška.

Tentýž vydavatel připravil i audioknihu Jojo Moyesové Jako hvězdy v temné noci. Výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize vycházející ze skutečných událostí čte Jana Štvrtecká.

Dětem je určeno třetí pokračování příhod malé Kláry z pera Petry Nagyové Džerengové. Klára a Tity vychází v původním jazyce v interpretaci Zuzany Kyzekové u Wisteria Books a Slovartu.

Další z audioknih ve slovenštině pochází z produkce vydavatelství Publixing a Tatran. Napínavý thriller Manželka a vdova, vyprávěný ze dvou perspektiv, čte Michaela Kapráliková.
 

Detektivní příběh z prostředí pražského královského dvora vydává Tympanum. Masopustní maškary jsou dalším kouskem ze série Hříšní lidé Království českého Vlastimila Vondrušky. Čte Aleš Procházka.

Aktivujte svůj fyzický a mentální potenciál a překonávejte vlastní limity. Pomůže vám k tomu audiokniha Metóda Wima Hofa, kterou v podání Petera Kočiše vydávají Publixing a Motýľ.

Román Milenec lady Chatterleyové vzbudil po svém vydání v roce 1928 senzaci a pobouření! Nyní ho ve zvukové podobě vydává AudioStory v přednesu Otakara Brouska ml., Magdalény Borové a Petra Lněničky.

Očité svědectví holocaustu Haliny Birenbaumové Naděje umírá poslední vydává audioknižně Jota. Autorčiny zážitky z varšavského ghetta i z vyhlazovacích táborů posluchačům zprostředkuje Barbora Goldmannová.

Thompson nemůže žít ani s lidmi, ani s elfy. Pro jedny je nenáviděným půlelfem, pro druhé zase opovrhovaným poločlověkem. Audioknihu Vladimíra Šlechty Nejlepší den pro umírání čte Jiří Wittek, vydává Čti mi!

Zajímavé, jak se sešlo příjmení autora předchozí novinky a titul té následující. Audioknihu Nová šľachta s podtitulem Papalášstvo od Mečiara po Matoviča vydává v podání Přemysla Boublíka Publixing a IKAR.

Může člověk nenávidět to, v čem vyniká? Autobiografii Open Andre Agassiho – jednoho z nejlepších tenistů nedávné minulosti čte Martin Sláma a ve zvukové podobě vydává Jota.

Seznamte se s novou generací mafiánů: neapolskými teenagery vyrůstajícími na příbězích o zločinech a násilí opěvující popkultuře. Román Roberta Saviana Piraně čte Václav Neužil, vydává OneHotBook.
 

Kniha o pěší pouti podél jihozápadního anglického pobřeží, která je zároveň cestou k sebeuvědomění, k prožitku těch nejzákladnějších věcí, k naději. Pobřežní cesta Raynor Winnové vychází u Nakladatelství Kazda v interpretaci Dany Černé.

Román Pokání Iana McEwana možná znáte z jeho filmového zpracování s Keirou Knightley a Jamesem McAvoyem. Ostatně filmový plakát je použit i v audioknižním vydání s hlasem Taťjany Medvecké z produkce Témbru.

Supraphon sebral to nejlepší ze světové literatury a dal vzniknout audioknize Povídky a příběhy o koních. Poslechneme si je v podání Miroslava Táborského, Simony Postlerové a Františka Kreuzmanna.

Jak by vypadal svět, kdyby válku vyhrálo nacistické Německo? Román z alternativní historie Říše Romana Bureše vydávají v interpretaci Libora Hrušky Audiotéka a Nakladatelství Epocha.

Téhož interpreta povolalo i vydavatelství Metafora nakladatelského domu Grada, aby přečetl thriller Spolčení ničemů Maxima Chattama s podtitulem Když se nejhorší noční můry stávají realitou.

Rozrostla se i oranžová série audioknih Astrid Lindgrenové, kterou v interpretaci Mira Nogy vydává Slovart. To vymyslí len Emil z Lönnebergy potěší nejednoho malého posluchače.

Stejný vydavatel a stejný interpret stojí i za dalším případem nejslavnějšího detektiva všech dob. V Údolie hrôzy se Sherlock Holmes a Dr. Watson vydají po stopě zločinu, který je důsledkem dávného zla.
 

A přehlídku novinek tentokrát uzavřeme dalším dílem historické série Pavla Hrdličky. Tu ve zvukové podobě vydává Témbr v interpretaci Vasila Fridricha a nejinak je tomu i v případě audioknihy Úkol pro šaška.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz