Zpět

Dobrodružné i napínavé novinky | Nové audioknihy 03/2024

zpráva, , 21.01.2024
Nejčerstvější audioknižní novinky jsou dobrodružné i napínavé. Kterou si vyberete?
Bude to snad další z Letopisů královské komory Vlastimila Vondrušky? Tympanum totiž vydává Katův odkaz, v němž Jiří Adam z Dobronína rozplétá dávný příběh lásky a zrady. Čte Martin Zahálka

Nebo snad raději sáhnete po detektivním příběhu z prostředí jedné z nejstarších stolních her? Tebenas natočil s Lubošem Veselým audioknihu šachového velmistra Vlastimila Horta Král v nesnázích.

Poslechnout si můžete také zvukové zpracování biografické knihy Martina Gromana Kriegel: Voják a lékař komunismu.O životě jedné z našich nejzajímavějších osobností 20. století čte Tomáš Černý.

Román o umění, lásce a pandemii napříč časem i prostorem – to je Moře klidu Emily St. John Mandelové. V podání Jany Plodkové, Miloslava Mejzlíka, Veroniky Lazorčákové a Ondřeje Nováka vydává OneHotBook.
 

Audiotéka a Mystery Press vydávají v podání Ondřeje Nováka Brutální béčkový masakr. Jeho autor píšící pod pseudonymem Shigor Birdman v něm navazuje na předchozí Starou béčkovou legendu.

Albatros vydal hned dvě nové audioknihy Jaroslava Foglara. První je Tajemná řásnovka, kterou si můžete poslechnout v interpretaci Marka Holého a druhou pak příběh Pod junáckou vlajkou – úvodní z diptychu o legendární Devadesátce. Ten pro vás přečetl Matouš Ruml.
 

Saga Egmont připravila pro romantické duše audioknihu Catherine Cooksonové Rok neviňátek. O tom, že pod nablýskaným povrchem se skrývá smutné tajemství čte Jitka Moučková.

Audioknižní nakladatelství Čti mi! nahrálo s Tomášem Antošem sbírku šesti mysteriózních povídek českého básníka, spisovatele a hudebního skladatele Ruthara ze Svatoboru. Jmenuje se Hvozd.
 

Audioknihu o hledání ztraceného dětského štěstí v době tabletů a instantních řešení vydávají Publixing a Denník Postoj. Klub nerozbitných detí slovenské autorky Slávky Kubíkové čte Eva Sakálová.

Všechny novinky pořídíte na Audiolibrixu. Jejich přehledy pro vás chystáme v naposlech.cz.