Zpět

Audioknihy nejen ze světa Harryho Pottera a Vinnetoua | Nové audioknihy 37/2023

zpráva, , 17.09.2023
V audioknižním světě se opět urodilo. Toto je 10 nejzajímavějších novinek uplynulého týdne.
Ze spolupráce Nakladatelství Epocha s Audiotékou vzešla zvuková podoba antologie české mysteriózní a fantastické prózy Hlubiny města. Povídky současných autorů čtou Klára Oltová a Kajetán Písařovic.

OneHotBook nahrálo audioknihu Modlitba za Owena Meanyho Johna Irvinga. Rozevlátě moderní, a přesto strhující paralelu s mučednickým životem a odkazem Ježíše Krista čte David Novotný.

Asi už jste si zvykli, že na novinky Joa Nesbøho reagují rychleji spíše slovenští než čeští audioknižní vydavatelé. Jeho hororový kousek Nočný dom vydávají Publixing a Ikar v podání Marka Kolena.
 

Stále aktivnější vydavatelství Kanopa připravilo audioknižní detektivku Sarah Flintové Maminčin mazánek, která je první v sérii s vyšetřovatelkou Charlotte Staffordovou. Čte ji Nina Horáková.

Tympanum vydalo v uplynulém týdnu zvuková zpracování hned dvou literárních klasik. První je Na Větrné hůrce Emily Brontëové v interpretaci Mileny Steinmasslové,

druhou je legendární Vinnetou Karla Maye v podání neméně legendárního Pavla Soukupa. Český posluchač má tedy poprvé možnost slyšet tu nejznámější májovku v nekrácené podobě.
 

Témbr vydal další ze série audioknih o laskavém a trpělivém dědečkovi a jeho zvídavé vnučce Viktorce. Dědečku, vyprávěj – Příběhy starého Orientu napsal a čte Ladislav Špaček.

Po delší době se s audioknižní novinkou hlásí vydavatelství Fonia. V podání Matouše Rumla si můžete poslechnout oblíbené humoristické příběhy Miloslava Švandrlíka Žáci Kopyto a Mňouk.

Filmový představitel Draco Malfoye ze série o Harrym Potterovi Tom Felton napsal knihu o magickém dospívání filmového čaroděje S kouzelnickou hůlkou. Čtou Radek Škvor a Anežka Pohorská, vydává Práh.
 

A nakonec ještě 10 triků díky kterým si vyrovnáte hladinu glukózy v krvi bez držení diety. Jak krevní cukr ovlivňuje kvalitu našeho života poví audiokniha Pravda o cukru. Čte ji Jana Dostálová, vydává Jota.

Všechny audioknižní novinky koupíte na Audiolibrixu. Jejich přehledy pro vás připravuje naposlech.cz