Zpět

Konec ledna přál detektivkám | Nové audioknihy 04/2024

zpráva, , 28.01.2024
Konec ledna přál v audioknižním světě především detektivkám.
Ale poslechnout si můžete i horor. Témbr nahrál s Jiřím Vyorálkem zvukovou podobu nového lovecraftovského románu amerického autora Lairda Barrona Černá tma zapomnění.

S další funglovkou přicházejí také Publixing a Ikar, kteří společně vydávají už devátý případ inšpektora Ledeckého. Audioknihu Dávid a Goliáš Václava Neuera čte Juraj Smutný.

Do začátku 14. století se dostanete při poslechu audioknihy Záhada zlatodolu české autorky historických detektivek Zuzany Koubkové. Vydává ji MOBA a Audiotéka v podání Filipa Jančíka.

Už sedmý případ inspektorky Kim Stoneové vydává Témbr. Detektivka anglické autorky Angely Marsonsové nese název Zlámané kosti a vy si ji můžete poslechnout v interpretaci Jitky Ježkové.
 

Tympanum vydává audioknihu Smrt má v ruce skalpel Václava Pavla Borovičky, který tentokrát literárně zpracovává skutečné kriminální případy, v nichž jsou vrahy lékaři. Čte Pavel Soukup.

V podání Dagmar Čárové si můžeme poslechnout prvotinu americké autorky Bonnie Garmusové Lekce chemie. Apple TV chystá seriálovou podobu, Témbr vydává tu audioknižní.

John Rambo se vrací! Po První krvi, kterou už předloni vydalo Tympanum, přichází nyní Rozkaz. Druhý z celkem tří dílů dobrodružné série Davida Morrella čte Jiří Schwarz.
 

Další z literárních perel připravilo Tympanum. Ve své sérii Perlorodka vydává zvukové zpracování románu německé autorky Mariany Leky Co je odtud vidět. Čte Helena Dvořáková.

Stejný vydavatel, tedy Tympanum, stojí i za novou nahrávkou proslulého utopického románu Jonathana Swifta Gulliverovy cesty v českém překladu Aloyse Skoumala. Vypráví Jan Vondráček.
 

Kultovní dětská kniha Josefa Čapka vychází v audiu už poněkolikáté, tentokrát ovšem ve slovenštině. Rozprávky o psíčkovi a mačičke vydávají v interpretaci Bibiany Ondrejkové LibriVoice a Ultimo Press.

Tu svou audioknihu najdete na Audiolibrixu. Přehledy novinek chystáme v naposlech.cz.