Zpět

Nové audioknihy 40/2022

zpráva, , 09.10.2022
Nových audioknih je tolik, že je musíme dávkovat po týdnu. Kterou si vyberete?
Třeba druhý díl Sapkowského Husitské trilogie, kterou vydává Tympanum? Boží bojovníci přinášejí ústy Ernesta Čekana směs rytířské romance, fantasy, napětí a humoru.

Nebo byste raději detektivku? V tom případě se zaposlouchejte do audioknihy Bretaňské poměry Jean-Luc Bannaleca, kterou v interpretaci Jana Teplého vydává Témbr.

Ten stojí i za dalším napínavým příběhem, tentokrát z pera Dicka Francise. Kdo autora zná, toho nepřekvapí, že se Cena krve točí kolem koní. Čte Marek Holý.

A do třetice Témbr, tentokrát ovšem s audioknihou určenou především dětem. Ladislav Špaček napsal a nahrál další z řady svých dědečkáren – Dědečku, vyprávěj o Vánocích.

Na dětského posluchače se dvěma tituly zaměřilo i vydavatelství Wisteria Books. Jak Fantazmagorický kamarát, tak Ohňostroj pre deduška vycházejí s podporou Fondu na podporu umenia.
 

Vydavatelství Voxi připravilo v interpretaci Jiřího Schwarze autobiografické vyprávění Michaela Třeštíka o dobách dávných i nedávných. Vychází audiokniha Hodně jsem nikde.

Současně Voxi vydává i četbu oceňovaného debutového románu Danuty Chlupové Jizva. O tom, že některé šrámy se nikdy tak úplně nezahojí čte Vanda Hybnerová.

Pokud se rádi bojíte, sáhněte po audioknize Klekání. Tu napsal Šimon Fuxa, čte Matěj Štrunc a vydává baby boom v koprodukci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

Vydavatelství Publixing doplňuje řadu detektivek Dominika Dána vydáním patnáctého svazku série Deník dobrého detektiva. Kožené srdce čte Martin Mňahončák.
 

V nabídce nových audioknih je také další detektivka Agathy Christie. Přesněji řečeno několik detektivek. Povídkové Letní záhady vydává Voxi v podání deseti interpretů.

Radioservis vydává četbu z knihy koreanistky Niny Špitálníkové Mezi dvěma Kimy. Kdo nestihl rozhlasovou četbu v podání Barbory Goldmannové, má příležitost nyní.

Ani vydavatelství Čti mi! nezůstává s novinkami pozadu. Pro posluchače tentokrát s Martinem Čevorou a Viktorií Novotnou nahrálo audioknihu Jany Vitíkové Na kusy.

Témbr připravil další, už třetí audioknihu americké autorky Colleen Hoverové. Námi to končí udělá radost nejen všem milovníkům romantiky, ale i těm, kteří mají rádi hlas Dany Černé.
 

Alan Piskač dal dohromady Nejznámější konspirační teorie, Pavel Rímský je přečetl a Supraphon vydal coby audioknihu. Ilumináti, stále žijící Elvis, atentát na Kennedyho a další.

Stejný vydavatel, tedy Supraphon, připravil s hercem Radúzem Máchou také audiopodobu zatím posledního u nás vydaného románu Milana Kundery Nevědění.

Pachatelka, která nepopírá vinu a novopečený právník, snažící se dokázat opak. To jsou hlavní postavy románu Obhájce, který v podání Pepy Honzíka vydává Témbr.

Stejně jako i Podivný případ Dr Jekylla a pana Hyda, který posluchači mohou znát v dnes už klasické rozhlasové úpravě. Tentokrát vychází jako četba v podání Pavla Baťka.

AudioStory vydává autorské čtení novely Miloně Čepelky Pokrývač. Příběh s podtitulem Obrazy ze života ing. Řezníčka se ohlíží do dob husákovské normalizace.
 

Konečně se dočkali všichni ti, kterým se líbila audioverze fantasy románu Leigh Bardugo Šest vran. Po třech letech vychází u Voxi pokračování Prohnilé město.

Voxi přispěchalo i se zvukovou podobou nejnovější knihy Jean Christopha Grangého. Detektivku z předvečera druhé světové války Snoubenky smrti čte František Kreuzmann.

Podobně pružné bylo také Tympanum, které krátce po knižním vydání připravilo román  Miloše Urbana Továrna na maso také ve zvukovém zpracování. Čte Jan Kolařík.

Bez poslechu nezůstanou ani milovníci historie. Středověká Anglie a smrt dvorní dámy jsou kulisy audioknihy Hany Whitton Třetí pečeť, kterou čte Jakub Saic a vydává Témbr.

Po hvězdách na cestě vydává Voxi další audioknihu z pera Karin Krajčo Babinské. Také novinku s názvem Tsunami čte autorčin partner Richard Krajčo.

Poprvé se české posluchačky dostávají ke knihám Caitlin Moranové ve zvukové podobě. Tympanum právě vydalo audioknihu Víc než žena v podání Marie Štípkové.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.