Zpět

Co poslouchat během říjnových plískanic? | Nové audioknihy 42/2023

zpráva, , 22.10.2023
Co poslouchat během říjnových plískanic? Třeba některou z audioknižních novinek.
Jestliže jste si oblíbili zvukovou podobu knih Bernarda Cornwella z jeho série Saské kroniky, máme pro vás dobrou zprávu. Jejich třetí díl, Páni severu, vydává v interpretaci Vasila Fridricha OneHotBook.

Stejný vydavatel připravil i nahrávku knihy Zdeny Salivarové Honzlová. Výjimečnou výpověď o chorobné budovatelské křeči československých 50. let čtou Denisa Barešová a Pavel Soukup.

Tympanum nahrálo s Jitkou Ježkovou Malé ženy Louisy May Alcottové, které přeložila a převyprávěla Jindřiška Smetanová. Příběh čtyř sester z doby občanské války v Americe vychází v edici Legendy.
 

V jiné edici vydavatelství Tympanum, Dobrodruh, vychází slavný Tajemný hrad v Karpatech ještě slavnějšího Julese Verna. Pro audioknižní posluchače poprvé v nezkrácené podobě čte Libor Hruška.

V jeho podání si můžete poslechnout také historický román z doby Václava II. Záhada zmizelého šlechtice. Audioknihu Martiny Novotné ze série Tadeáš z Příhraz vydávají Audiotéka a Moba.

Stejný vydavatelský tandem připravil také českou detektivku Jarmily Pospíšilové Palec a selská pýcha. Další audioknižní případ bývalého policisty a nyní starosty Viktora Palce čte Antonín Navrátil.
 

 
A detektivku, byť pro dětské posluchače, připravilo také Tympanum. Audiokniha Jefferson, o tom jak se život mladého ježka v jedné minutě obrátí vzhůru nohama, když je obviněn z vraždy, čte Ondřej Brousek.

A zůstaneme chvilku u Brousků doma. Nakladatelství Kanopa připravilo první kousek ze série Mistři lásky americké autorky Leisy Rayvenové. Audioknihu Pan Romantik čte Anna Brousková.
 

Saga Egmont zásobuje české posluchače audioknihami Jeffreyho Archera a novinka Přimhouřit oko je jednou z nich. I tento třetí díl detektivní ságy s Williamem Warwickem čte Václav Knop.

A na závěr ještě špetka stoicismu – nakladatelství Audiolibrix vydává audioknihu amerického autora Ryana Holidaye Odvaha volá. První ze čtyř knih o stoických ctnostech čte Vasil Fridrich.

Tak kterou? Vybírat si můžete na Audiolibrixu. Přehledy novinek připravujeme v naposlech.cz