Zpět

Nové audioknihy 46/2022

zpráva, , 20.11.2022
Po týdnu jsme tu s dalšími 10 tipy na nejzajímavější nové audioknihy. Které to jsou?
K událostem 17. listopadu 1989 a k procesu odsunu sovětských vojsk z našeho území se vrací Michael Kocáb v audioknize Vabank. Vydává ji Témbr, čte Lukáš Hlavica a další.

Do žhavé současnosti posluchače přenese další titul z produkce téhož vydavatele. Audioknihu Donbas: Reportáž z ukrajinského konfliktu napsal Tomáš Forró, čte Pavel Batěk.

Témbr ovšem připravil i něco na odlehčení: Šepot z lesa Kateřiny Surmanové je mysteriózním thrillerem, jehož zápletka se dotýká staroslovanské mytologie. Přečte vám ho Vasil Fridrich.
 

Měli jsme ji tu nedávno a už je tu zas. Čapkova dystopická Továrna na absolutno vychází v novém nastudování Václava Knopa pod hlavičkou jeho vydavatelství Kanopa.
 

 
Tympanum připravilo pro fanoušky Juraje Červenáka první díl jeho série z doby protitureckých válek Dobrodružství kapitána Báthoryho. Audioknihu Strážcové Varadínu čte Ernesto Čekan.
 
OneHotBook nahrálo s Pavlem Soukupem Velké hledání – druhý díl epické fantasy ságy Kolo času Roberta Jordana, který je často přirovnáván k velkému Tolkienovi. Stejný vydavatel završuje také sérii čínských thrillerů Petera Maye. Tou nás provázela Jana Plodková a Martin Myšička a nejinak je tomu i v případě audioknihy Pekingský rozparovač.
 

A do třetice OneHotBook, tentokrát s pozoruhodnou audioknihou Jana H. Vitvara Umění, kterému nikdo nerozumí, s podtitulem Historky z podsvětí výtvarné kultury. Čte Petr Jeništa.

Vydavatelství Eruditio připravilo už druhou zvukovou podobu bestselleru slovenského autora Ondreje Sokola Jak jsem vozil Nory. Tentokrát v češtině v interpretaci Borka Kapitančika.

Ale abychom nebyli o slovenštinu ochuzení, můžeme si poslechnout další z detektivek Václava Neuera. Audioknihu Medzi nebom a zemou čte Juraj Smutný, vydává Publixing a Ikar.

Všechny tyto a mnohé další audioknihy pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy vybraných novinek pro vás chystáme v naposlech.cz