Zpět

Novinky slibují napětí i humor | Nové audioknihy 47/2023

zpráva, , 26.11.2023
Jsme tu s další desítkou těch nejzajímavějších nových audioknih. Slibují napětí i humor.
V nakladatelství Kanopa spustili Blackout. Audioknihu rakouského autora Marca Elsberga si poslechněte v podání René Slováčkové a Zdeňka Maryšky raději už dnes. Zítra bude pozdě.

OneHotBook natočilo s Václavem Neužilem pokračování románu Piraně Roberta Saviana. Zuřivý polibek ukazuje nové italské mafiány: teenagery vyrůstající na popkultuře plné zločinu a násilí.

Témbr přináší zvukovou podobu nejnovější detektivky Davida Urbana Déjà vu. O starém domě, kde už nikdo nežije, ale každý rok tam někdo zemře, čte Filip Švarc.
 

Jota vydává audioknihu Ellie Midwoodové Houslistka z Osvětimi. Historický román založený na skutečných událostech života slavné rakouské houslistky Almy Rosé čte Šárka Šildová.

Tentýž čas, podobné místo, jiný osud. Audiokniha Návrat z pekla, v níž se její autor Jan Vavřík inspiroval vyprávěním své babičky, zavede posluchače do Terezínského koncentráku. Čte Jaromír Meduna, vydává Tympanum.
 

Ale pojďme přijít na jiné myšlenky. I přes svůj název je kniha Miloně Čepelky Nebožtík na rynku hlavně zábavná. Ve zvukové podobě a v autorské interpretaci ji vydává AudioStory.

FM Production připravilo pro audioknižní posluchače nahrávku sbírky esejů Bohumila Hrabala Večerníčky pro Cassia, publikované před 30 lety v nakladatelství Pražská imaginace. Čte Oldřich Kaiser.

Pistorius & Olšanská ve spolupráci s Audiotékou vydávají zvukovou podobu románu Karla Hynieho Volha - předlohy stejnojmenného televizního seriálu. Čte představitel hlavní role Kryštof Hádek.
 

Vydavatelství OneHotBook natočilo s Martinem Myšičkou a Iris Kristekovou podmanivě vánoční, a přesto kousavou novelu Claire Keeganové Takové maličkosti, nominovanou na Man Bookerovu cenu 2022.

Publixing a Ikarem vydávají v interpretaci Mária Zeumera dokumentární román Jozefa Banáše o životě nejvýznamnějšího muže slovenského národa Prebijem sa! Štefánik: Muž železnej vôle.

Tuto a další nové audioknihy pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy novinek pro vás chystá naposlech.cz.