Zpět

Nové audioknihy 48/2022

zpráva, , 04.12.2022
Ani v adventním čase nedopřávají audioknižní vydavatelé svým posluchačům oddechu. Co nového připravili?
Vydavatelství Voxi nabízí další soubor kratších textů krále severské krimi Joa Nesbøho. Krysí ostrov a jiné povídky čtou Martin Preiss a Zuzana Říčařová.

OneHotBook zase potěší všechny, kteří si oblíbili inspektora Gunnara Barbarottiho z detektivek Håkana Nessera. Úplně jiný příběh bude vyprávět Martin Zahálka.


Cosmopolis přispěchalo se zvukovou podobou knižní novinky Roberta Bryndzy. Sedmý případ Eriky Fosterové má název Osudné svědectví a vám ho přečte Martin Stránský.
 

Ale dost detektivek. Polský bohemista Aleksander Kaczorowski je autorem literárního průvodce českým 20. stoletím. Pražský slabikář čtou Igor Bareš a Jan Vondráček, vydává OneHotBook.

Oblíbená česká autorka Ivanka Devátá se loni odhodlala k sepsání vlastní biografie a Voxi ji letos vydává coby audioknihu. Šťastná za všech okolností je tak nyní i Pavla Tomicová.

A vzpomínat bude také světoznámá oděvní výtvarnice Blanka Matragi. To je ta Češka, co šije pro princezny, víme? Její memoáry Jedu dál vydává Témbr v interpretaci Zuzany Slavíkové.
 
 
 
Supraphon připravil další ze zajímavých profilových titulů. Mikeš, kmotra liška nebo bubáci a hastrmani se potkají v audioknize Josef Lada: Pohádky a vyprávění slavného malíře.

A děti jistě pobaví i nová audiokniha Lukáše Pavláska. Jmenuje se Bláznivá škola a jak se zdá, půjde o opravdu ztřeštěný příběh. Vydává ho Témbr v nezaměnitelné autorské interpretaci.

Už čtrnáctým titulem edice Dobrodruh vydavatelství Tympanum je audiokniha Zemí šelem, kterou podle Julese Verna převyprávěl Ondřej Neff. Poslechněte si ji v podání Pavla Soukupa.
 

A ještě trochu fantasy: Čti mi! uvádí audioknihu Jana Hamouze Poloviční král, která je prvním dílem eposu Ptačí srdce. Číst vám ji bude Vojtěch Hamerský.
 
Všechny audioknihy koupíte na Audiolibrixu. Novinky pro vás vybíráme v naposlech.cz.