Zpět

Nové Mycelium, Poirot či Radůza pro uši | Nové audioknihy 48/2023

zpráva, , 03.12.2023
S blížícím se koncem roku se audioknižní vydavatelé doslova předhánějí o vaši přízeň. Posuďte sami.
OneHotBook připravil další poirotovku s Lukášem Hlavicou. V audioknize Vražda v Mezopotámii uslyšíte ještě Danu Černou a Miloslava Mejzlíka a na naposlech.cz ji můžete vyhrát v soutěži.

Jaká ve skutečnosti byla první dáma české literatury, ukazuje v románu Božena Hana Wlodarczyková. Audioknihu o první české spisovatelce, která se stala legendou, čte Tatiana Dyková, vydává Supraphon.

S bouchačkou na démony a indiánské bohy přichází Chřestýš Callahan ve fantasy westernu okořeněném hororem slovenského autora Juraje Červenáka. V podání Vasila Fridricha ho vydává Tympanum.

Fanoušky české fantastiky jistě potěší vyvrcholení rozsáhlé ságy Vilmy Kadlečkové Mycelium. Osmý díl se jmenuje Program apokalypsy a OneHotBook ho opět vydává ve vícehlasém audiozpracování.
 

Audiotéka a Nakladatelství Epocha vydávají další kousek série Legie, kterou spolu s Františkem Kotletou píše Kristýna Sněgoňová. Právě její příběh Na konci vesmíru čte Martin Stránský.

V podání Jaroslava Plesla si můžete poslechnout první polovinu nejslavnější romantické epopeje Alexandra Dumase Tři mušketýři. Klasiku klasik vydává ve zvukové podobě OneHotBook.
 

Když se britský spisovatel Gerald Durrell vypravil v 80. letech minulého století na Mauricius, napsal o tom knihu Zlatí netopýři a růžoví holubi. Dnes ji v podání Aleše Procházky vydává Tympanum.

Třináct povídek o dětství svébytné písničkářky, muzikantky a textařky Radůzy přesvědčivě a s humorem načrtává realitu sklonku 70. let. Čáp nejni kondor napsala, přečetla a vydala sama Radůza.
 

Navzdory je příběhem válečného veterána Petra Matouše, příslušníka speciálních sil armády ČR. Spolu s ním knihu napsal Eduard Stehlík. Čtou Vasil Fridrich a Ondřej Vetchý. Vydává Témbr.

Nakladatelství Publixing a Švabach vydávají společně druhé pokračování thrilleru ze zákulisí policejní mafie Padreho klan 2 slovenského autora Marka Vagoviče. Stejně jako první část, i dvojku čte Milo Kráľ.

Výběr těch nejzajímavějších audioknižních novinek pro vás připravuje redakce naposlech.cz.