Zpět

Nové audioknihy 49/2022

zpráva, , 11.12.2022
Nové audioknihy uplynulého týdne potěší děti, milovníky historie i thrillerů. Však se přesvědčte sami.
Na děj románu Jiřího Stránského Zdivočelá země bezprostředně navazuje kniha Aukce. Její audioknižní podobu v interpretaci Marka Holého právě vydalo OneHotBook.

To stojí i za novým příběhem Jaroslava Rudiše, ve kterém znovu přivádí na scénu titulního hrdinu románu Winterbergova poslední cesta. Kraťas Trieste Centrale čte Pavel Batěk.

Tympanum připravilo historickou románovou fresku Františka Kožíka Kronika života a vlády Karla IV. O osudech krále českého a císaře římského čte Zbyšek Horák. 
 

Trochu historie posluchačům dopřeje také audiokniha Ondřeje Kepky Osmička a její přátelé. Reportážní seriál Českého rozhlasu o historii Tatry 8 vydává Radioservis.

Do období Francouzské revoluce nás přenese biografie snad nejkontroverznější postavy éry teroru. Audioknihu Saint-Just vydává MplusV v autorské interpretaci Vladimíra Vokála.

Dokonce i Camilla Läckberg se v detektivce Elsyino tajemství noří až do časů druhé světové války a odhaluje ponurou historii Švédska. Čte Dana Černá, vydává Saga Egmont.
 

OneHotBook připravilo krátkou povídku Petera Maye Svatba duchů, která definitivně uzavírá sériijeho čínských thrillerů. Jak jinak než s Janou Plodkovou a Martinem Myšičkou.

A pod hlavičkou vydavatelství OneHotBook vychází také morální thriller amerického krále hororu Stephena Kinga. Audioknihu Billy Summers si dopřejeme v podání Jana Teplého.
 

Nejzajímavější Pověsti z Čech, Moravy a Slezska, tak jak je sebral Vladimír Hulpach, vydává v audioknižní podobě Témbr. Čtou je Vladislav Beneš, Vladimír Javorský a David Prachař.
 
A na závěr ještě jeden tip: humoristický cestovatelsko-detektivní román Tygr pana Boška vychází v podání Václava Knopa v jeho vydavatelství Kanopa.
 
Koupit si ho můžete, stejně jako další audioknihy, na Audiolibrixu. Nejzajímavější novinky pro vás vybírá naposlech.cz