Zpět

Nové audioknihy aneb Pro každého něco

zpráva, , 26.04.2020
Další přehled nových audioknih, které pro vaše uši připravili čeští a slovenští vydavatelé.
Neuvěřitelné příhody legendárního dobrodruha a mluvky převyprávěná českým autorem Adolfem Wenigem vydává Supraphon. Audiokniha Baron Prášil je určena především malým posluchačům a vypráví ji Miroslav Táborský.

Bookmedia pokračují ve vydávání audioknižní série Jamese Rollinse o elitní jednotce amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil Sigma Force. V příběhu Černý řád se pokouší odhalit sto let starý plán, který by navždy změnil osud lidstva. Čte Jiří Schwarz.

Sedm urozených dam a tři pánové se před morovou nákazou uchýlí na venkovské sídlo nedaleko Florencie a během deseti dní si navzájem vypráví. Jejich příběhy vydává v interpretaci Rudolfa Pellara Tympanum a minulý týden přišel na řadu Dekameron – Den třetí.

Antiutopistická satira Vladimíra Sorokina Den opričníka, zobrazuje Rusko roku 2027 jako zemi navracející se k temným dobám Ivana Hrozného s hrůzovládou jeho osobní gardy – opričniny. Audioknihu v interpretaci Martina Zahálky vydává Audiotéka ve spolupráci s nakladatelstvím Pistorius & Olšanská.

 

Druhým dílem pokračuje Křišťálový klíč – šestidílná kronika Vlastimila Vondrušky vyprávějící o osudech severočeského podnikatelského rodu Heřmanů od konce 17. století až do zrušení nevolnictví na sklonku 18. století. Audioknihu Vídeňský sen čte Jan Hyhlík a vydává Tympanum.

Tentýž vydavatel připravil další z historických detektivek s Joachimem Steinem, zasazených do dob protitureckých válek na sklonku 16. století. Les přízraků Juraje Červenáka zavede Steina při pátrání po vrahovi trutnovského měšťana až k potomkům místních loupeživých rytířů. Čte Marek Holý.

Ironický obrázek ze života malého českého člověka v neklidné době hospodářské krize třicátých let Michelup a motocykl překvapí svou aktuálností. Karel Poláček napsal román o člověku posedlém sháněním nejrůznějších výhodných koupí. Čte Luboš Pavel, vydává Creatio.

Historickou detektivku Msta písecké panny Vlastimila Vondrušky mohou posluchači znát už z její dramatizované podoby. Tentokrát se jim případ Oldřicha z Chlumu dostává ve formě jednohlasé četby Jana Hyhlíka a v produkci vydavatelství Tympanum.
 

Jan Pivečka, přezdíván Druhý Baťa, byl jednou z nejpozoruhodnějších osobností českého obuvnictví. O jeho dobrodružných osudech zejména v emigraci, kde strávil 44 let, čte a audioknihu Nikdy se nevzdávej vydává Milan Švihálek.

Miles Young založil svou knihu Ogilvy o reklamě v digitálním věku na principech „otce reklamy“ Davida Ogilvyho a přizpůsobuje je digitální současnosti. Audioknihu čtou Michal Jagelka a Klára Sochorová, vydává Audiotéka a Svojtka & Co.

Příběh o nelehkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí minulého století napsala Jana Poncarová. Audioknihu Podbrdské ženy čtou Tereza Dočkalová, Zuzana Kajnarová, Anita Krausová, Veronika Lazorčáková a Marek Němec. Vydává Voxi.

Leopold, novinář ve středním věku, má až nutkavou potřebu vyjadřovat se ve verších a za všech okolností zůstávat zdvořilý, což ho občas dostává do velice prekérních situací. Audioknihu Převážně zdvořilý Leopold Michala Viewegha čte Jakub Wehrenberg, vydává Témbr.
 

Britský spisovatel Felix Francis pokračuje v odkazu svého otce Dicka a čtenářům přináší další napínavé příběhy z dostihového prostředí. Audioknižním posluchačům se nyní péčí vydavatelské značky Témbr dostává jeho román Puls. Čte Simona Babinčánková.

Nakladatelství Kazda připravilo další audioknihu Petera Wohllebena Víš, kde bydlí zvířata? s podtitulem Poznáváme život na loukách a v lesích. Malým přírodovědcům a pozorovatelům zvěře i všem těm, co se jimi chtějí stát čte Martin Preiss a děti Agáta Nováčková a Tadeáš Holub.

Co znamená slovní spojení „změna klimatu“? Jaké jsou a zejména jaké budou její důsledky? Co musí udělat vlády jednotlivých států a co můžeme udělat my sami, abychom tuto změnu zastavili? Audioknihu Volám sa Greta čte Miroslava Frankovská a na Den Země ji vydal Publixing.