Zpět

Nové audioknihy, které můžete mít ještě před koncem prázdnin

zpráva, , 30.08.2020
Přinášíme přehled 15 nových audioknih, které si můžete pustit ještě před koncem prázdnin.
Další z nové řady audioknižních foglarovek vydává Albatros. Tentokrát je to Boj o první místo, kterého se interpretačně ujal Vojtěch Kotek.

Divoká pustina amerického autora Garyho Paulsena je vyprávěním o mrazivém severském putování se psím spřežením. V podání Aleše Procházky ho vydávají Audiotéka a Alpress.

Gladiátor je dalším, už 9. dílem historické vojenské fikce od Simona Scarrowa, kterou pro české audioknižní posluchače vydávají Bookmedia. I tentokrát za mikrofon usedl Marek Holý.

Cyklistický cestopis Kolmo na Moskvu Milana Martince zavede posluchače nejen do Moskvy, ale také na Balkán nebo třeba do nejzápadnějšího cípu Portugalska. Čte Jan Eisler, vydává Autreo.

 

Oblíbené dobrodružství indiánského hocha Wabiho a jeho bílého přítele Roda v lůně drsné kanadské přírody přelomu 19. a 20. století Lovci vlků vydává Čti mi! v interpretaci Milana Šmída.

Do magické rudolfínské Prahy zavede posluchače příběh Terezy Janišové Lvářka, určený dětem od 13 do 150 let. O jeho audioknižní podobu se postaral Supraphon a herečka Bára Hrzánová.

Už třetí audioknižní Mumínky připravilo vydavatelství OneHotBook. Příběh Tatínek a moře čte Vladimír Javorský a pokud si pospíšíte, můžete tento i oba předešlé díly legendární série vyhrát v soutěži na naposlech.cz.

Neméně legendární, zejména pro svá filmová zpracování je i sci-fi Planeta opic. Pro audioknižní podobu ji přečetl David Novotný a s obálkou od Tomski & Polanski vydává OneHotBook.
 

Oldřich z Chlumu se ujímá vyšetřování série vražd, Vlastimil Vondruška dal jeho případu název Pomsta bílého jednorožce, Aleš Procházka se ujal interpretace a Tympanum to celé vydalo.

A Vlastimil Vondruška ještě jednou. Tentokrát s audioknižní podobou prvního dílu historické série s Martinem ze Stvolna Prodavači ostatků. Pro Tympanum ho čte Pavel Soukup.

Novinář a cestovatel Tomáš Poláček je snad nejznámějším českým autostopařem. Jeho audioknihu Poslední stop: Afrika čte Radek Hoppe a vydávají ji Reportér a Audiotéka.

Dlouhá léta čekal druhý díl kultovního Stopařova průvodce galaxií Douglase Adamse na své audioknižní zpracování. Nyní vychází Restaurant na konci vesmíru v interpretaci Vojtěcha Kotka u vydavatelství Tympanum.
 

Josef Klíma převedl do knižní podoby filmový scénář Marka Epsteina Šarlatán o životě léčitele Jana Mikoláška. Audioknihu čte Lukáš Hlavica a v době uvedení filmu do kin ji vydává Témbr.

Děj novely Františka Kotlety Vlci předchází jeho legendární trilogii Bratrstvo krve. Posluchači si ji mohou nově poslechnout v podání Reného Šmotka díky Nakladatelství Epocha.

Jak získat, udržet a nalézt naději, když už si myslíme, že je všechno v háji? Na to se pokusí odpovědět audiokniha Všechno je v pr**li Marka Mansona, kterou pro vydavatelství Bookmedia přečetl Martin Zahálka.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz