Zpět

Nové audioknihy na prázdniny I

zpráva, , 04.07.2021
Před prázdninami pro nás vydavatelé připravili takovou spoustu nových audioknih, že jsme jejich přehled museli tentokrát rozdělit. Tady je první část.
Vydavatelství Publixing a Tatran připravila thriller Vincenta Kliesche podle námětu Sebastiana Fitzeka Auris. Příběh forenzního odborníka na akustickou analýzu důkazů čte Michaela Kapráliková.

Balada o ptácích a hadech je novou knihou americké autorky Suzanne Collinsové, která se proslavila především svou sérii Hunger Games. Audiopodobu vydává Voxi v interpretaci Miroslava Táborského.

Publixing udělal radost všem fanouškům Dominika Dána, když ve zvukové podobě vydal jeho nejnovější detektivku Bremeno minulosti, a to ještě před vydáním knihy. Čte Martin Mňahončák.

Jak souvisí vyloupení hejnického kostela a série krvavých vražd? Českou detektivku z roku 1789 Čarostřelec napsal Jan Horníček a v podání Martina Pechláta jako audioknihu vydávají Radioservis a Témbr.
 

Tympanum doplnilo oblíbenou sérii Vlastimila Vondrušky audioknihou Čtyři případy mladého Oldřicha z Chlumu. Jan Hyhlík vám bude vyprávět o méně známých etapách života správce hradu Bezděz.

Zvukovou podobu pohádky Michala Endeho Děvčátko Momo a ukradený čas v podání Vladimíra Javorského vydává OneHotBook. A u nás na naposlech.cz ji teď dokonce můžete vyhrát.

Radioservis vydal audioknihu Egon: Děsná psina – vybrané kapitoly z knihy české autorky Petry Baďurové. Příběh psího seniora, nesnesitelné paničky a shovívavého páníčka čte Igor Bareš.

Legendární a oceňovanou knihu Neila Gaimana Hvězdný prach vydává v audiopodobě Tympanum. Vydejte se s Tristanem Thornem a Matoušem Rumlem na dobrodružnou cestu za nebeským klenotem.
 

Milovníky historie jistě potěší audiokniha Alison Weirové Kateřina Aragonská: Pravá královna z produkce OneHotBook. První svazek řady Šest tudorovských královen čte Martina Hudečková.

Audioknihu podle úspěšného televizního seriálu Kukačky vydávají Dramedy Productions a Euromedia Group pod značkou Témbr. Příběh dvou rodin, který odstartuje záměna dětí, čte Sabina Remundová.

Vydavatelství Čti mi! připravilo další příběh z fantasy série Trhlinové války amerického autora Raymonda Eliase Feista. Audioknihu Mág: Mistr čte opět Libor Böhm.

Co nám emoce zvířat prozrazují o nás samých? Audiokniha Mámino poslední objetí, kterou v interpretaci Jana Eislera vydávají Autreo a Práh, je vhledem do života zvířecích i lidských tvorů.
 

Jak jsme manipulováni a nevíme o tom, co jsou to hoaxy, proč nám politici lžou a mnoho dalšího prozradí audiokniha Média, lži a příliš rychlý mozek, kterou v podání Zbyška Horáka vydává Grada.

Biografii plnou optimismu, energie, humoru a hudby napsal a namluvil Rudy Linka. Životní příběh známého kytaristy a tvůrce festivalu Bohemia Jazz Fest, vydává pod názvem Na cestě domů… vždycky Témbr.

Ten připravil i autobiografickou novelu představitelky existencialismu a feminismu ve francouzské literatuře Simone de Beauvoir. Audioknihu Nerozlučné čtou Barbara Nesvatbová a Lucie Pernetová.

A ještě jednou Témbr, tentokrát s detektivkou Briana Freemana Noční pták, která je první ze série případů sanfranciského detektiva Frosta Eastona. Audioknihu čtou Vasil Fridrich a Jana Stryková.

V audioknize Novičok nebo kulka s podtitulem Jak umírají Putinovi kritici přináší investigativní novinář Ondřej Kundra šokující informace o praktikách Putinova režimu. Čte Petr Gojda, vydává Tympanum.

Albatros Media se pod svou audioknižní značkou Voxi vrací k fantasy knihám Christophera Paoliniho. Stejně jako před časem Eragona, také novinku Poutník, čarodějnice a červ čte Martin Stránský.
 

Druhou část výboru textů Marka Polevého Povídky z Oděsy a odjinud 2 vydává Tympanum. O neobyčejných osudech poutníků 20. století znovu čte Pavel Soukup.

Čti mi! natočilo s Lubošem Ondráčkem audioknihu Sám čtyřmi oceány. Dobrodružný cestopis napsal Petr Ondráček po návratu ze své osamělé nonstop plavby kolem světa.

A jednadvacítku novinek tentokrát uzavřeme příběhem z alternativní historie 80. let minulého století Iana McEwana. Audioknihu Stroje jako já čte Hynek Čermák, vydává Témbr.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz