Zpět

Nové audioknihy nového měsíce

zpráva, , 10.05.2020
Opět jsme tu s přehledem nových audioknih, které vyšly v minulých týdnech.
Vydavatelství OneHotBook připravilo audioknižní podobu předlohy kultovního televizního seriálu Bratrstvo neohrožených. Fascinující líčení historie proslulé roty E 506. pluku 101. výsadkové divize armády Spojených států čte Martin Zahálka.

Čarodějnice tráví veškerý čas kutím piklů, jak se zbavit dětí. Audioknihu Čarodějnice Roalda Dahla vydává v interpretaci Kryštofa Hádka Tympanum. A i tento pohádkový příběh se brzy dočká filmové adaptace.

Tympanum přináší i další, tentokrát čtvrtý den slavného Dekameronu. Jedno z nejslavnějších děl italské renesance ukazuje, že lidská povaha se od 14. století příliš nezměnila. Dekameron – Den čtvrtý čte Rudolf Pellar.

Kryštof je pašerákem květin. Když přijme svou poslední zakázku, vše se zpočátku zdá snadné, ovšem muže, jenž od něj má květinu převzít, někdo zlikviduje. Prozaickou prvotinu Marka Šindelky Chyba čte Jan Zadražil a vydává Témbr.

Jako v nebi, jenže jinak jsou nová setkání se samotáři z Čech a Moravy, kterými Aleš Palán navazuje na svůj (i audioknižně) úspěšný titul Raději zešílet v divočině. Vychází opět v podání více hlasů a opět péčí vydavatelství Tympanum.

 

OneHotBook pokračuje ve vydávání série románů Ericha Maria Remarqua. Jiskra života přivede posluchače do jednoho z německých koncentračních táborů počátku jara 1945. Silně humanistický román čte Martin Myšička.

Detektivku Nikdo není vinen? Eduarda Fikera mohou posluchači znát v podobě hodinové rozhlasové dramatizace. Nekrácenou četbu románu z periferního prostředí předválečné Prahy teď v interpretaci Petra Třebického vydává Čti mi!

Slavné poznámky o řemesle Stephena Kinga O psaní vycházejí díky vydavatelství Publixing jako audiokniha. Ve slovenském překladu, tedy O písaní je čte Ivo Gogál.

Stejný vydavatel ve spolupráci se Slovartem přichystal i další z historických detektivek Juraje Červenáka. Případ Ohnivé znamenie přivede notáře Barbariče na stopu bezohledných lupičů a obchodníků s otroky. Čte Marek Geišberg.

Také spisovatelka Hana Whitton se obrací do minulosti. Román Poslední láska císaře Karla pojednává o pozapomenutém osudu Guillauma, jediného historicky doloženého levobočka císaře Karla IV. Čte Jakub Saic, vydává Témbr.

Sci-fi Františka Kotlety Poutník z Mohameda – Alláhův hněv přivádí posluchače do světa, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Čte Martin Zahálka, vydává Nakladatelství Epocha a Audiotéka.

Když se na Zem snese malý kulovitý útvar, není člověka, v němž by tento jev nevzbudil očekávání. Románová prvotina Kláry Vlasákové Praskliny vychází ve zvukové podobě ještě před vydáním knihy. Čte ji Tereza Dočkalová, vydává Témbr.

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta hovoří v knize Třicet let pod přísahou o ožehavých tématech a kauzách, o nichž v době služby mluvit nemohl. Čtou David Prachař a Josef Klíma, vydává Témbr.

A Témbr ještě jednou: povídky šesti českých autorů spojují postavy mužů a žen v bílých pláštích, na jejichž práci závisí naše zdraví a mnohdy i život. Audioknihu V bílém plášti čtou Martina Hudečková, Jana Stryková a Martin Preiss.

Jste věčný začátečník? Chtěli byste alespoň trochu mluvit anglicky, naučit se nová slovíčka a zlepšit výslovnost? Richard Ludvík připravil, načetl a vydal už třetí audioknihu anglické konverzace Začátečník ve městě.

Pátým dílem pokračuje série Akta Enzo Petera Maye, kterou ve zvukové podobě v interpretaci Davida Matáska vydává OneHotBook. V případu Zpětný ráz bude Enzo Macleod pátrat po tom, kdo a proč zavraždil slavného šéfkuchaře.

Prý je to příznak doby – ženy a muži, kteří se nikterak neženou do společného života, o svatbě a potomcích ani nemluvě. Témbr a Radioservis vydávají audioknihu Žít jako single devíti českých spisovatelů v podání deseti českých herců.

Audiokniha Žlutý trikot je oslavou století nejznámějšího cyklistického ocenění. Přináší ojedinělý souhrn informací o jeho nositelích a jejich neskutečných sportovních výkonech. Čte Zbyšek Horák, vydávají Audiotéka a Svojtka & Co.