Zpět

Nové audioknihy, o kterých jste možná ani netušili, že vyšly

zpráva, , 09.05.2021
Jsme tu s přehledem dalších třiceti nových audioknih, o kterých jste možná ani netušili, že vyšly.
Autorku audioknihy Agnes a Zakázaná hora Veroniku Hurdovou možná budete znát jako Krkavčí matku. Její příběh o cestě za vlastní jedinečností vyprávějí Hynek Čermák a Veronika Khek Kubařová, vydává OneHotBook.
 
Otec najde v lese holčičku, která mu připomíná ztracenou dceru. Tak se otevírá detektivní román Co po ní zbylo amerického autora Erica Rickstada. Vydává ho Témbr v interpretaci Lukáše Hlavici.
 
Hati je vlčím vyprávěním prastarých legend národů žijících poblíž polárního kruhu. Napsala ho česká autorka píšící pod jménem Blanche, čte Markéta Haroková, vydává Ova Audio.
 
Kniha Hany Lundiakové IMAGO. Ty trubko! byla nominována na cenu Magnesia Litera 2015 za prózu. Nyní ji v interpretaci Terezy Dočkalové vydává ve zvukové podobě Témbr.

 

Audiokniha Jedna bosá, druhá neobutá je souborem pětadvaceti povídek, jejichž náměty čerpala Daniela Vacková převážně z trampského prostředí. Čte je Petr Třebický, vydává Čti mi!
 
Další z napínavých až nervydrásajících thrillerů Shari Lapeny připravil Témbr. Čtou ho Martina Hudečková a Libor Hruška a hlavní hrdinka už ví, že tohle by mohl být Její konec.
 
Detektivka Knieža Smrť Dominika Dána zaplňuje další z míst, která doposud v sérii Deník dobrého detektiva ve zvukové podobě jsou. I tento osmý díl čte Martin Mňahončák a vydává Publixing.
 
Jak už název napovídá, audiokniha Králík Karlík je určena především dětem. Rozpustilé příběhy s písničkami pro celou rodinu čte autorka Martina Kuchařová a Jan Slovák. Vydává Wisemusic.
 
Ale zpět k drsňákům. Čeká nás Izajáš Coleridge – hlavní hrdina krimithrilleru Lairda Barrona Krev je můj chleba. A také Martin Stránský, který audioknihu pro Témbr přečetl.
 

Kronika severočeského sklářského rodu Heřmanů Křišťálový klíč Vlastimila Vondrušky pokračuje svým 4. dílem. Hejnické pastorále čtou Miroslav Táborský, Saša Rašilov a Dana Černá, vydává Tympanum.
 
Humorná a láskyplná kniha Toma Hodgkinsona Líný rodič je už několik let nepostradatelnou součástí každé moderní domácnosti. Teď vychází ve zvuku v podání Davida Novotného u OneHotBook.
 
Mých 25 let v Provenci je poslední poctou kraji vína, levandule, mistrálu a moře od britského labužníka života Petera Mayla. Jako audioknihu ji vydává Tympanum s hlasem Pavla Soukupa.
 
Publixing a Tatran připravili audioknihu Myseľ bez hraníc. Návod, jak si zdokonalit myšlení, učit se rychleji a žít výjimečný život napsal Jim Kwik, a vám ho přečte Přemysl Boublík.
 
Radioservis okamžitě po odvysílání posledního dílu rozhlasové četby z detektivky Václava Erbena Na dosah ruky vydal její audioknižní podobu. Čte Tomáš Jirman.
 

Ian McEwan dokázal ve svém románu Na Chesilské pláži na půdorysu jedné svatební noci vystavět zprávu o druhé polovině 20. století i o nezničitelnosti a síle lásky. Čte Petr Lněnička, vydává Témbr.
 
V povídkové knížce Náprstok Dušana Dušeka podle slov autora „leccos chybí, ale možná je v ní něco, co zase chybí jinde.“ V interpretaci Františka Kovára ji audioknižně vydává Slovart.
 
Šest příběhů šesti žen obsahuje kniha rozhovorů o naději Aleš Palána Nevidím ani tmu. V audioknize vydavatelství Tympanum je čtou Pavla Beretová, Vanda Hybnerová, Hana Kofránková, Jitka Smutná, Marie Štípková, Pavla Vojáčková a autor.
 
Stejný vydavatel stojí i za biografickou knihou O Pavlovi, v ní Daňa Horáková vzpomíná na svůj společný život s režisérem a scenáristou Pavlem Juráčkem. Čte Anita Krausová.
 
AudioStory sáhlo opět do svého třicetiletého archivu a vydává nahrávku O pravdě a lásce a jiné Eseje Francise Bacona. Uslyšíme v ní Vladimíra Ráže.
 

Hudební skladatel a pedagog Otomar Kvěch se ve své knize Obrana Mozarta zabývá problematikou postavení klasické hudby v uplynulých sto letech. Čte Ondřej Brousek, vydává Tympanum.
 
Rozsáhlá historická série Hříšní lidé Království českého Vlastimila Vondrušky pokračuje ve zvukové podobě příběhem Osudný turnaj. I ten vydalo Tympanum, i tentokrát v podání Aleše Procházky.
 
Pampeliškové víno je vzpomínkovou knihou Raye Bradburyho v níž se vrací do Illinois léta 1928. Poněkud netradiční dílo klasika světové sci-fi vychází u Voxi v interpretaci Jiřího Dvořáka.
 
OneHotBook vydává zvukovou podobu čtvrtého dílu islandské sextalogie s detektivem Huldarem a psycholožkou Freyjou. Audioknihu Poprava Yrsy Sigurðardóttir čte Klára Cibulková.
 

Prokletí jménem Rozálie je dalším dílem historické krimisérie Martiny Novotné s Jakubem a Vilémem, které můžeme znát už z audioknihy Vražda nepočestné panny. I tentokrát čte Milan Šmíd a vydává Čti mi!
 
Aleš Palán dává Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp. Dalších jeho čtyřicet rad, úsměvných fejetonů, které nenásilně člověka vedou k zamyšlení, čte Vladimír Kroc, vydává Tympanum.
 
Jemný, brutální, znepokojující a vzrušující zároveň je dnes kultovní román Rivers of Babylon slovenského autora Petera Pišťanka. Ve zvuku ho vydává Slovart, čte Marián Miezga.
 
V románu Svolení se Vanessa Springora rozhodla zveřejnit své svědectví o nerovném vztahu s jedním z nestorů francouzské literární scény. Audioknihu vydává Témbr v interpretaci Heleny Dvořákové.
 
Temné hlubiny jsou dalším případem detektiv šéfinspektorky Eriky Fosterové z pera Roberta Bryndzy. V audioknižní podobě ho vydává nakladatelství Cosmopolis v podání Martina Stránského.
 
Zvukové verze se dočkal i oceňovaný román arménské spisovatelky Narine Abgarjan Tři jablka spadlá z nebe, líčící podivuhodný a magický život horské vesnice kdesi v Arménii. Čte Jana Štvrtecká, vydává Tympanum.
 
K blížícím se osmdesátinám Karla Hvížďaly připravil Témbr dva první oddíly jeho knižního souboru Věta jako povolaní s podtitulem Nezapomínky v interpretaci Jiřího Lábuse.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz