Zpět

Nové audioknihy od A do Ž

zpráva, , 19.07.2020
Znovu jsme tu s přehledem nově vydaných audioknih. I tentokrát si je představíme pěkně podle abecedy.
Bůh je mrtev. Ať žijí jeho děti. Fantasy Neila Gaimana Anansiho chlapci, ve které se autor tematicky vrací do světa Amerických bohů, vydává ve zvukové podobě v interpretaci Michala Isteníka Tympanum.

Kyberthriller o hrozbách internetu Ať se rozhodneš jakkoliv polského autora Jakuba Szamałka zavede posluchače do hlubin darknetu, mezi hackery a do světa sociálních sítí. Čte Luboš Ondráček, vydávají Host a Audiotéka.

Ta společně s nakladatelstvím Jota připravila také zvukovou podobu knihy Černobyl: Historie jaderné katastrofy. Herec Václav Neužil prozradí, co jste ještě nevěděli o největší nukleární katastrofě naší doby.

Tympanum vydává kompletní Dekameron Giovanniho Boccaccia, který jste měli možnost slyšet z dříve vydaných deseti audioknih. Nyní jsou všechny příběhy v podání Rudolfa Pellara hezky pospolu.

 

Audiokniha úvah Tomáše Sedláčka Druhá derivace touhy komentuje události, které se během našich životů dotýkaly nás všech. V podání autora a Martina Myšičky vydává Nakladatelství 65. pole.

Vesmírná loď Nostromo, ano ta, převáží speciální zásilku, která se nedostala na přepravní seznam. Sci-fi Roberta Fabiana Expresní zásilka vychází jako audiokniha v podání Tomáše Mařase a Jitky Moučkové u Walker & Volf.

Ve druhém dílu historického příběhu Vlastimila Vondrušky Mezi tiárou a orlicí, zasazeném do období 1073-1092, budeme díky vydavatelství Tympanum a hlasu Jana Hyhlíka sledovat mocenský vzestup knížete Vratislava II.

Pro děti připravil Supraphon komplet svých čtyř již dříve vydaných alb Míša Kulička. Z rodného lesa, přes cirkus a ZOO až do domu hraček posluchače provede hlas Heleny Štáchové.
 

Kniha Pavla Šímy Na plný koule – Ten návod, co sis vyptal. Na miliony, úspěch a štěstí, která se týden po uvedení na trh stala bestsellerem, vychází nyní coby audiokniha v podání Jana Eislera u vydavatelství Autreo.

Psychothriller Christiana Whita o ženě odhalující zničující tajemství své rodiny Nezvestná vydávají ve slovenském jazyce v interpretaci Gabriely Dzuríkové Publixing a vydavatelství Tatran.

Radioservis vydává rozhlasovou četbu detektivky Pachuť Smrti P. D. Jamesové. Adam Dalgliesh v ní řeší jeden z nejkomplikovanějších případů své kariéry. Čte Jan Vondráček.
 

Třicet tematicky rozmanitých povídek, které vycházely jako součást magazínu Reportér vydává Audiotéka ve zvukové podobě pod názvem Povídky současných českých autorů. Čtou je Tereza Dočkalová a Matouš Ruml.

Slovenské Post Bellum připravilo v angličtině a slovenštině dokumentární audioknihu Prekročil som svoj tieň. Její tři protagonisty spojuje příslušenství k romské menšině a rozhodnutí prospět společnosti svým talentem, schopnostmi a pracovitostí.

Novelu Františka Kotlety z antologie Ve stínu magie Sitarane vydala Audiotéka ve spolupráci s Nakladatelstvím Epocha. Poslední případ Tomáše Koska přiblíží posluchačům Libor Terš.

Jedenáct detektivních miniatur Agathy Christie v podání sedmi českých hereckých osobností připravilo pod názvem Svědkyně obžaloby a další povídky vydavatelství OneHotBook.
 

Žádní svědci, žádné stopy, žádná mrtvola. Může dívka jen tak beze stopy zmizet ze světa? Nervydrásající román německého autora Sebastiana Fitzeka Terapia vydávají Publixing a Tatran v interpretaci Petera Kočiše.

A Publixing stojí i za vydáním zvukové podoby autobiografie Edwarda Snowdena Trvalý záznam. Životní příběh muže, který odtajnil americký systém masivních odposlechů a sledování veřejnosti, čte Martin Kaprálik.

Duchovní klasika Život svatého Antonína Poustevníka nepromlouvá jen k řeholníkům nebo lidem, kteří svůj život celibátně zasvětili Bohu. V důstojné interpretaci Igora Dostálka ji vydává Slyš.to.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz