Zpět

Nové audioknihy od Aristokratky po Zrcadlového muže

zpráva, , 25.10.2020
Pojďte si s námi projít 22 čerstvých audioknižních novinek od Aristokratky po Zrcadlového muže.
Začneme ale jinak: detektivky Andrease Pittlera s inspektorem Bronsteinem provádí posluchače významnými roky rakouské historie. Sérii otevírá audiokniha 1913 – Případ podivné sebevraždy v podání Miroslava Táborského. Vydává Tebenas.

Spolu s knižní předlohou vyšlo očekávané páté pokračování aristokratické série Evžena Bočka i ve zvuku. Audioknihu Aristokratka u královského dvora má na svědomí opět OneHotBook, které přizvalo znovu Veroniku Khek Kubařovou.

Krátký román slovenské autorky Ivany Gibové Borderline vypráví o čtyřech městech, jedné velké vášni a několika fatálních mužích. V interpretaci Viktórie Pejkové ho vydávají Větrné mlýny a Slezská univerzita.

Co má společného malá nožka s Kámasútrou? V audioknize Oliny Táborské to prozradí Martin Čevora a Stanislava Hendrichová. Příběh Ireny a Petra, které zcela nečekaně zasáhne vzájemný cit vydává Čti mi!

Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, křivdy, nevyřčená slova i nevyřešené záležitosti a vydejte se na svou vlastní cestu. Novinku Radky Třeštíkové Foukneš do pěny čte Jana Plodková a vydává Voxi.

 

Publixing opět potěšil fanoušky jednoho z nejúspěšnějších slovenských autorů, Dominika Dána. V audioknize Hriech náš každodenný pátrají Krauz a Chosé po tom, kdo mučil malého chlapce. Čte Martin Mňahončák.

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý. Emotivní vyprávění o vině a odpuštění Hvězdy na cestě vydává ve zvukové podobě Voxi. Napsala Karin Krajčo Babinská, čte Richard Krajčo.

Milostný román Juliana Barnese Jediný příběh o lásce mladého studenta a stárnoucí ženy se všemi důsledky, které takový vztah přináší, vydává v interpretaci Viktora Preisse Témbr.

Po audioknize Klára a mátohy pro děti od pěti let vydávají Wisteria Books a Slovart její pokračování Klára a iglú. Zimní příběh malé Kláry napsala Petra Nagyová-Džerengová, čte Zuzana Kyzeková.

Jan Tománek napsal syrově drsný příběh z pekla normalizačních lágrů. O to drsnější, že skutečný. Audioknihu Lustr pro papeže čte Jaromír Nosek a vydává Voxi.
 

Druhý případ šéfinspektorky Eriky Fosterové začíná brutální vraždou váženého praktického lékaře. Ale je to opravdu jen začátek. Audioknihu Noční lov Roberta Bryndzy vydává v interpretaci Martina Stránského Cosmopolis.

Komplet pohádek Marie Kubátové obsahuje nejen legendární Krkonošské pohádky, ale také příběhy o Nedoubkovi. Nahrávky s hlasy mnoha českých herců vydává Supraphon pod lakonickým názvem Marie Kubátová – Pohádky.

Audiokniha Vlastimila Vondrušky Prodavači ostatků II. je pokračováním osudů Martina ze Stvolna, který se vrací z Francie do Prahy 14. století, aby dokončil studia na nově založené univerzitě. Čte Pavel Soukup, vydává Tympanum.

První díl epické fantasy série Moře střepů Joa Abercrombieho určené především mladším čtenářům, vychází ve zvukové podobě pod názvem Půl krále v interpretaci Matouše Rumla u vydavatelství Témbr.

Hrdiny nového mysteriózního thrilleru Jozefa Kariky Smršť pronásleduje kdesi na polsko-slovenském pomezí větrný démon, před kterým není úniku. Audioknihu čte Peter Kočiš a vydávají Publixing a Ikar.
 

Už čtvrté dobrodružství Správné pětky britské autorky Enid Blyton vydává ve zvukové podobě OneHotBook. I audioknihu Správná pětka na Pašeráckém vršku čte, jak je dobrým zvykem, Michaela Maurerová.

Jak dostat od života, co chceme, prozradí nebo alespoň napoví audiokniha Stručný manuál úspěšného lenocha. Průvodce na cestě za splněním vašich cílů napsal Jan Hebnar, čte Gustav Bubník a vydává Progres Guru.

Anotace audioknihy Temný vzorec Andrewa Mayna zní i pro tento přehled nových audioknih až příliš extravagantně. Proto jen zmiňme, že i další díl ze série Naturalista čte Zdeněk Velen a vydává Témbr.
 

Karel Spilko napsal, načetl a pod značkou Trans World Tour vydal audioknihu Vnitřní štěstí s podtitulem Měj (se) rád a smyslem připomenout vám lásku, a to zejména k sobě.

Po trilogii Stín krkavce pokračuje její autor Anthony Ryan řadou Čepel krkavce. Její první díl Volání vlka vydává v audioknižní podobě OneHotBook v podání Ivana Luptáka a Mileny Steinmasslové.

Zlatý kříž je úvodním dílem trilogie Městské války Pavla Renčína. Urban fantasy z České republiky vypráví o zrození hrdiny – pokud je ovšem hrdina to správné slovo. V interpretaci Otakara Soviny vydává Čti mi!

A nakonec Zrcadlový muž – dlouho vyhlížený thriller Larse Keplera, osmý v řadě s inspektorem Joonou Linnou. 20hodinovou četbu v podání Pavla Rímského vydává OneHotBook.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz