Zpět

Nové audioknihy pod stromeček

zpráva, , 12.12.2021
Chcete-li pořídit pod stromeček nějakou novou audioknihu, teď je ta pravá příležitost. Co se nabízí?
OneHotBook se postaral o audioknižní verzi vůbec prvního vydaného románu Stephena Kinga. V interpretaci Veroniky Lazorčákové a Pavla Soukupa vychází Carrie.

Uprostřed všech forem života jsme na Zemi naprosto sami. Jedinou výjimkou je pes, jenž s námi uzavřel spojenectví. Tereza Dočkalová čte Dějiny světa v 50 psech. Vydává OneHotBook.

Audiolibrix vám chce dát návod, jak uspět v práci i osobním životě. Audioknihu Dvojitá výhra Michaela Hyatta a Megan Hyatt Millerové čtou Kateřina Veselá a Ondřej Novák.

Děti by mohl pod stromečkem potěšit Fiškus a vánoční skřítek. Příběh z populární série švédského autora Svena Nordqvista čte Vladimír Javorský, vydává OneHotBook.

Stejný vydavatel stojí i za audioknihou Holandská vila americké bestselleristky Ann Patchettové. Její osmý román se loni objevil mezi finalisty Pulitzerovy ceny a nám ho přečte Jan Šťastný.
 

Pamatujete si na Tatérku Alison Belshamové? Audioknižně vyšla před dvěma lety v interpretaci Lucie Juřičkové. Táž čte i navazující příběh s názvem Inkoust. Právě ho vydal Témbr.

Jméno Lucie Juřičkové můžeme vidět i na obálce novinkové audioknihy z produkce Témbru, kterou jsou Italské trojhubky Marty Kučíkové. Jistě se posluchači dočkají i předchozích dvou dílů.

Dalším dárkem pod stromečkem by mohla být první polovina klasického románu Margaret Mitchellové Jih proto Severu. U vydavatelství OneHotBook ho načetla Martina Hudečková.

Hans Rosenfeldt je švédský spisovatel známý i českým čtenářům. Posluchači se s ním však setkávají poprvé, a to prostřednictvím románu Léto vlků, který čte Jitka Ježková a vydává Témbr.
 

Spolok svätého Vojtecha vydává v tomto adventním čase Najkrajšie vianočné príbehy. Audioknihu sestavenou nitranským diecézním biskupem Viliamem Judákem čte Gabriela Marcinková.

Jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme, řekne Peter Wohlleben. Audioknihu Než stromům dojde dech čte Aleš Procházka a vydává Kazda.

Dnes už klasické dílo laureáta Nobelovy ceny Konrada Lorenze Osm smrtelných hříchů civilizace vychází jako audiokniha. V interpretaci Jaromíra Meduny ji vydává Témbr.

Radost si mohou na Vánoce udělat i příznivci Joa Nesbøho, pro které Publixing a Ikar vydali další povídkovou audioknihu. Ostrov potkanov a iné príbehy čte Peter Kočiš.
 

AudioStory sestavilo několik krátkých textů našich klasických autorů a vydalo audioknihu Perly české povídky. Poslechnete si je v podání osmi českých hereckých osobností.

Bez zajímavosti není ani počin již zmiňovaného Spolku svätého Vojtecha. Ten vydal Príhovory pápeža Františka z jeho letošní návštěvy na Slovensku. Čte je Ján Gallovič.

Už potřetí přichází za posluchači Kate Marshallová. Série thrillerů Roberta Bryndzy vychází v češtině v podání Martina Stránského u vydavatelství Cosmopolis. Stejně tak i novinka Propast smrti.

Do Berlína poloviny 19. století nás zavede román Kristiny Haidingerové Richardovy živé hračky, který si na přebalu knižní podoby vysloužil označení 18+. Čte Jiří Wittek, vydává Čti mi!

Další audioknižní novinkou jsou Slušní lidé. Ale nebojte se, ani vy brněnští, jde o neškodný psychothriller od J. P. Delaney. Čtou ho Marie Štípková a Matouš Ruml, vydává Témbr.
 

Česká televizní pohádka Tajemství staré bambitky měla premiéru na Štědrý den přesně před deseti lety. Teď se díky Supraphonu dočkala své audioknižní podoby s vypravěčem Janem Čenským.

Další z celkem devíti novinek, které dodalo do tohoto přehledu vydavatelství OneHotBook, je URaNovA. Debut české autorky Lenky Elbe vychází v interpretaci Petra Čtvrtníčka.

Po dlouhých čtyřech letech se rozšiřuje česká řada detektivek Dominika Dána. Rudého kapitána nyní doplňuje Uzel. Opět v podání Martina Stránského a opět pod vydavatelskou značkou Publixing.

Vydavatelství Tympanum připravilo do své edice literárních legend satirickou science-fiction Karla Čapka Válka s mloky. V digitální distribuci ji pořídíte už teď a to v podání Lukáše Hlavici.

Vánoční náladu podpoří i vydavatelství Čti mi! I když zrovna v případě románu Martina Goffy nejspíš o půlnoční mši nepůjde. Krimi Vánoční zpověď čte Milan Šmíd.

Jaroslav Plesl vypráví pohádkový příběh o zámeckých strašidlech z pera kastelána na Hrubém Rohozci, Jiřího Holuba. Audioknihu Vzpoura strašidel vydává OneHotBook.
 

A stejný vydavatel připravil i první německy psaný román Jaroslava Rudiše. Winterbergova poslední cesta vychází v českém překladu Michaely Škultéty a v interpretaci Pavla Baťka.

Voxi natočilo s Lucií Vondráčkovou a Jaromírem Noskem dětský thriller Jiřího Harnacha Zahrada a legenda o zachránci, který slibuje, že nedá svým posluchačům vydechnout.

Nejen pro ty, kterým se líbil film Davida Ondříčka Zátopek, vznikla podle jeho scénáře stejnojmenná kniha a nyní audiokniha. Příběh našeho nejslavnějšího běžce čte Martha Issová.

OneHotBook vydává v interpretaci Igora Bareše audioknižní podobu novinky Michala Vrby Zeptej se ďábla, která kombinuje sociální román s detektivními postupy a fantaskními motivy.

A na závěr jsme si nechali Zřídla Kristýny Sněgoňové. Audiofantasy vydává Nakladatelství Epocha spolu s Audiotékou v podání Petry Lorencové, Ondřeje Nováka a Viktora Kuzníka.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz