Zpět

Nové audioknihy pro nový měsíc

zpráva, , 01.05.2022
Pestrý mix autorů i žánrů – to jsou nové audioknihy počátku května.
Jak ti nejlepší používají tajné identity k vítězství ve sportu, byznysu a v životě prozradí Todd Herman v nové audioknize Alter ego efekt, kterou v podání Jana Faltýnka vydal ProgresGuru.

Bouřlivé ticho je další audioknihou britské autorky Raynor Winnové, kterou, stejně jako předešlou Pobřežní cestu, vydává Nakladatelství Kazda v interpretaci Dany Černé.

Audioknihu Bystřejší mozek už nejspíš ti netrpělivější z vás slyšeli ve slovenské verzi. Nyní vychází i v češtině v podání Tomáše Voženílka u Jan Melvil Publishing.

Zpět k beletrii. Voxi vydává další audioknihu Jany Poncarové v jednotné grafické úpravě. Cyklistka má podnázev Osud poslední baronky a čte ji Dagmar Čárová a Jana Plodková.
 

Publixing a Slovart vydávají společnými silami zvukovou podobu debutu britské autorky Abigail Deanové. Její Dievča A vychází ve slovenské interpretaci Zuzany Kyzekové.

Grada vydává v podání Petra Neskusila audioknihu Dominika Stroukala Ekonomické bubliny – průvodce hospodářskými krizemi od tulipánů po koronu.

Román Ernettiho stroj slibuje příběh o nejstřeženějším tajemství Vatikánu, založený na skutečných událostech. Tak uvidíme. Napsal Roland Portiche, čte Michal Bumbálek.

Saga Egmont vydává audioknihu Florentýna – napínavé pokračování bestselleru Jeffreyho Archera Kane a Abel. Stejně jako ten, i novinku čte Jan Šťastný.
 

Klín je kombinací metod, tréninku a pohledu na svět, který vám umožní převzít kontrolu nad vlastním životem. Audioknihu Scotta Carneyho čte Pavel Nečas, vydává ProgresGuru.

Poslechnout si můžete také nové zvukové zpracování známé pohádky Vladislava Vančury Kubula a Kuba Kubikula. Vyprávět vám ji bude David Novotný, vydává Jonathan Livingston.

V nabídce nových audioknih najdete také horor Petra Bočka Mízožravci. Tajemný příběh z českého prostředí čte Jindřich Zřídkaveselý, vydává Čti mi!

Nepropadejte panice je nepostradatelným manuálem ke Stopařovu průvodci po Galaxii, který sestavil Neil Gaiman jako oslavu díla Douglase Adamse. Čte Tomáš Černý, vydává Tympanum.

OneHotBook vydalo novinku Biancy Bellové Ostrov, jehož knižní podoba vyšla nedávno v rámci Velkého knižního čtvrtku. Vám budou číst Taťjana Medvecká a Jan Vlasák.
 

Audiokniha Před bouří Zuzany Hartmanové je prvním dílem její fantasy trilogie Krysy apokalypsy. Vychází v interpretaci Ondřeje Bretta a v produkci OVA Audio.

Možná už víte, že Klíčem je klid. Poslechněte si teď něco o tom, jak může fungovat Překážka jako cesta. Audioknihu Ryana Holidaye čte Ondřej Novák a vydává Audiolibrix.

Tympanum připravilo zvukovou podobu knihy Stanislava Grofa Psychologie budoucnosti. Poznatky a poučení z moderního výzkumu vědomí vám zprostředkuje Tomáš Voženílek.

Tvorba Heleny Šmahelové zůstala až dosud audioknižními vydavateli opomíjena. Změnit se to rozhodlo Čti mi!, vydáním románu Stíny mých otců – prvního z trilogie. Čte Martin Čevora.

Krátce po premiéře filmového Tajemství staré bambitky 2 vydává Supraphon také jeho audioknižní podobu. O písničky nepřijdete, vyprávět bude Veronika Khek Kubařová.
 

Vydavatelství Tympanum připravilo druhý díl detektivní trilogie Petra Sagitaria odehrávající se v nejvýchodnějším cípu naší země. Trujkunt: Kruhy čte Zbigniew Kalina.

Publixing a Slovart vydávají další historický vojenský thriller Roberta Harrise. Pokud se vám líbil jeho Mnichov, poslechněte si i V2 v podání Mária Zeumera.

A dnešní přehled novinkových audioknih uzavírají Zápisky z blázince, které v roce 1975 pořídil legendární divadelní režisér Miroslav Macháček. Čte je Jan Vlasák, vydal Tebenas.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.