Zpět

Nové audioknihy pro začátek prázdnin

zpráva, , 06.07.2020
Co si pustit na začátku prázdnin? Třeba některou z audioknižních novinek.
Přehled tentokrát otevírá Bourneova totožnost, kterou možná znáte z filmového nebo televizního zpracování. Audioknižní podobu v interpretaci Jana Zadražila a Pavla Soukupa vydává OneHotBook.

Stejný vydavatel připravil i audioknihu Budoucnost lidstva s podtitulem Náš úděl mezi hvězdami. Michio Kaku se v ní zabývá otázkou, jak a kdy by lidstvo mohlo uspět ve snaze nedržet se při Zemi a nespokojit se s krůčkem k Měsíci. Čte Miroslav Táborský.

Centurion je osmou částí historické vojenské série Simona Scarrowa. Do 1. století našeho letopočtu posluchače zavede herec Marek Holý prostřednictvím audioknihy vydavatelství Bookmedia a Audiotéka.

A rozrostla se i řada případů, které vyšetřuje inspektor Luc Callanach. Další detektivka Helen Fieldsové má název Dokonalé ticho a jako obvykle ji uslyšíme v podání Jana Šťastného. Vydává Voxi.
 

Netradiční cestopisná kniha Doroty Nvotové Fulmaya je příběhem mladé zpěvačky a herečky, která se vydala na cesty, aby poznala a změnila sebe a tak trochu i svět. Čte, jak jinak, sama autorka, vydávají Publixing a Slovart.

Co trápí dnešní třicátníky? Přemíra stresu, pocit osamění, nebo jen to, že si nemohou dovolit luxusní hodinky? Audioknihu Zuzany Dostálové Hodinky od Ašera vydávají v interpretaci Zdeňky Žádníkové Volencové Bookmedia a Audiotéka.

Inspektor Šmidra opět zasahuje. Tentokrát ve dvou dramatizovaných rozhlasových povídkách Klub žhářů a Zločin cválá na bílém koni. V audioknize vydavatelství Tebenas uslyšíme v titulní roli Rudolfa Deyla mladšího.

„Když jsem před patnácti lety napsal Karanténu, nikdo se s příběhem nedokázal identifikovat. Náhle to svedou všichni,“ řekl o své knize Peter May. Nyní vychází Karanténa jako audiokniha v podání Daniela Bambase u vydavatelství OneHotBook.
 

Přes dvacet příběhů s detektivní zápletkou odehrávajících se v různých dobách od středověku až do 18. století připravili pod názvem Krev na lopuchu spisovatel Vlastimil Vondruška, interpret Jan Hyhlík a vydavatelství Tympanum.

Do ještě hlubší historie nás zavede audiokniha Lovci mamutov a tí druhí. Její autor Pavel Dvořák v ní na základě nových paleontologických objevů přibližuje historii Slovenska v pravěku. Čte Dušan Cinkota, vydávají Publixing a Vydavateľstvo RAK.

Řady zvukových zpracování nejslavnějšího díla Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ se rozrůstají o další kousek. Tentokrát v novém překladu Jiřího Pelána, v interpretaci Tatiany a Vojtěcha Dykových a péčí vydavatelské značky Témbr.
 

Těsně po sametové revoluci napsal slovenský herec Július Satinský několik dopisů adresovaných vlastnímu národu. Po třiceti letech zazní v audioknize Moji milí Slováci hlasem Juraje Kemky. Vydávají Publixing a Slovart.

Nestydaté plavky jsou humoristickou knihou C. D. Payna, autora kultovní série Mládí v hajzlu. Pro audioknižní posluchače vydalo jeho text prošpikovaný ironickým nadhledem a nekorektním humorem OneHotBook v interpretaci Petra Jeništy.

Strhující příběh, založený na skutečných událostech, přibližuje osudy jedné z nejodvážnějších žen minulého století. Audioknihu Osvobození o osudu hrdinky druhé světové války Nancy Wakeové čte Lenka Zbranková a vydává Témbr.

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět bude dávat Aleš Palán prostřednictvím hlasu Miroslava Táborského. Vtipnou sondu do našich chyb a zbytečných strachů vydává ve zvukové podobě Tympanum.
 

Jak pracovali, co pili a kdo vlastně byli Soudruzi chachaři? Do Nové huti Klementa Gottwalda za časů socialismu posluchače zavede audiokniha Jana Vyorala v interpretaci Petra Třebického z vydavatelství Čti mi!

Peter Wohlleben, Aleš Procházka a vydavatelství Kazda – osvědčená trojice přichází s další audioknihou. Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou přináší ohromující zjištění o sedmi lidských smyslech, srdečním tepu stromů a otázce, zda mají rostliny vědomí.

Své tajemství ovšem skrývají i Hrobaříci. Alespoň v první části detektivní série Pavly Horákové určené především dětským posluchačům. Tajemství Hrobaříků vypráví Lucie Pernetová a vydává OneHotBook.

A pro stejné posluchače připravil stejný vydavatel ještě audioknihu v podání Petra Čtvrtníčka Temný pán. První část fantasy cyklu britského autora Jamieho Thomsona získala Cenu Roalda Dahla za nejvtipnější prózu pro mládež.
 

A do třetice potěší mladé posluchače první část série Fotbaláci, kterou pod názvem Záhada usínajících rozhodčích a v interpretaci Martina Písaříka připravilo Tympanum.

Edici českých povídek vydavatelství Témbr obohatí Zamilované povídky. Texty Michala Viewegha, Petry Soukupové, Petra Šabacha, Miloše Urbana a dalších čtou Martina Hudečková, Jitka Ježková, Tomáš Hanák a Jan Maxián.

Zkouška ohněm je v řadě čtrnáctým, audioknižně však sedmým příběhem ze série thrillerů Sigma Force Jamese Rollinse. Jako obvykle i tentokrát ji obstarává herec Jiří Schwarz a vydavatelství Bookmedia a Audiotéka.

A na závěr ještě Zlodějíček z pátých hradeb – sedmý díl série Sedmý smysl Ilky Pacovské. Tu vydává Čti mi! v podání Margit Vinklárkové.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz