Zpět

Nové audioknihy v područí českých autorů

zpráva, , 23.01.2022
Jsou tu nové audioknihy a schválně počítejte se mnou, kolik audioknižních z nich patří českým a kolik zahraničním autorům.
Vydavatelství Voxi pokračuje ve splácení dluhu, který měl audioknižní trh vůči spisovatelce Janě Poncarové. Audioknihu Alžběta a Nina čtou Dana Černá a Lucie Štěpánková.

Svůj audioknižní debut naopak zažívá Zuzana Říhová jejíž vesnický román s hororovou atmosférou Cestou špendlíků nebo jehel vydává Tympanum v interpretaci Jany Štvrtecké.

Stejný vydavatel stojí i za zvukovou podobou knihy Vlastimila Vondrušky Intimní historie od antiky po baroko. Co vám v hodinách dějepisu zatajili nyní prozradí Jan Šťastný.

Historická série Františka Niedla Rytíři z Vřesova dospěla ve své audioknižní podobě k sedmému dílu. Také novinku Já, rytíř čte Martin Zahálka a vydává Audiotéka a Moba.
 

Prvním zahraničním zástupcem dnešního přehledu nových audioknih je Ondrej Štefánik, ale co je to za cizince. Jeho román Jsem Paula vydávají Větrné mlýny v podání Aleše Slaniny.

Bambook se chopil vydávání zvukové podoby série Veroniky Válkové Kouzelný atlas putování časem. Audioknihu Karel IV. – Únos v Paříži čte Jitka Ježková, doslov sama autorka.

Lucie Hlavinková sepsala ve svém románu Kdo šije u Podolské příběh slavného módního salónu v době po jeho znárodnění. Ve zvuku ho vydává Voxi v podání Michala Isteníka a Lukáše Janoty.

Témbr vydává už šestý román z historické série Pavla Hrdličky o podrychtáři Václavovi. Novinka Komu to prospívá? sice z řady vybočuje grafikou obálky, hlas Vasila Fridricha však zůstává.
 

Slovenská autorka Žaneta Morovská napsala, přečetla a vydala audioknihu Manifest mladej ženy, kterou chce posluchačky inspirovat k nalezení jejich vlastní duše i těla.

Voxi vydalo sbírku zimních povídek Agathy Christie Mrazivé vraždy. Potkáte se v nich s Marplovou, Poirotem a dalšími postavami v podání Růženy Merunkové, Jaromíra Meduny a spol.

Zažehněte motory své kreativní práci. Je na čase poslat ji do světa! Takto povzbudivý je Seth Godin, jehož audioknihu Proces vydává v interpretaci Miroslava Černého Audiolibrix.

Saga Egmont vydává dalšího Archera. Politický thriller První mezi rovnými, o čtyřech mužích s ambicí stát se premiérem Spojeného království, čte Aleš Procházka.

Díky vydavatelství Tympanum si zase můžeme poslechnout dalších 12 pravidel pro život Jordana B. Petersona pod názvem Řád není všechno. A co čert nechtěl, i tuto audioknihu čte Aleš Procházka.
 

Pro ty, kterým nestačila dvě tak zvaná oficiální pokračování Saturnina Zdeňka Jirotky, napsal Miroslav Macek další – Saturnin se představuje. Audioknihu vydává Voxi v podání Jaromíra Noska.

Chtěli udržet svět v rovnováze, jenže když usnuli, něco se pokazilo. Čti mi! vydává v interpretaci Natálie Mlejnkové fantasy Strážci Země, určené především mladším posluchačům.

U vydavatelství Témbr vyšla audiokniha Šeptuchy slovenské autorky Aleny Sabuchové, o dospívání v magickém kraji mezi Polskem a Běloruskem. Čte Dana Černá.
 

Čti mi! ještě vydalo i audioknihu Benjamina Kurase Tao sexu s podtitulem Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí. Vy si ji můžete poslechnout v podání Jiřího Witteka.

Z produkce Joty pochází audioknižní novinka To by se zvěrolékaři stát nemělo z pera patrně nejznámějšího zvířecího doktora na světe Jamese Herriota. Čte Ondřej Novák.

A na závěr ještě jeden Vondruška z produkce Tympana. Audiokniha Zloději ostatků II. uzavírá celou sérii o Martinovi ze Stvolna. A celou ji také přečetl Pavel Soukup.
 

Tak co? Mně to vyšlo 11:8 ve prospěch českých autorů, a to ještě na druhé straně hráli Slováci. Těším se na slyšenou u dalšího přehledu novinek.