Zpět

Orwell na sto způsobů a další nové audioknihy

zpráva, , 31.01.2021
V druhé polovině ledna připravili vydavatelé 27 audioknižních novinek. Postupně vám je představíme.
Minule jsme naši přehlídku otevírali Orwellovým románem 1984. A máme ho tu znovu, tentokrát v produkci AudioStory a v interpretaci Jaromíra Meduny, Jitky Moučkové a Jana Vondráčka.

Do slavného antiutopického románu 1984 se ale pustilo i Tympanum. Před mikrofon povolalo Vasila Fridricha a audioknihu zařadilo do nové edice Klasika. Ta je v dnešním přehledu zastoupena celkem pětkrát.

Podruhé hned výběrem 12 esejů, který je průřezem vizionářskou tvorbou George Orwella obsahující sociální kritiku i humor. Úvahy jednoho z nejpronikavějších myslitelů 20. století čte Václav Müller.

Publixing a Tatran připravili ve slovenštině v interpretaci Petera Kočiše audioknihu Astrofyzika pre zaneprázdnených. Je určena těm, kteří nemají čas na tlusté knihy, ale touží po spojení s vesmírem.

Audiokniha Satchina Pandy Cirkadiánní kód se zabývá dlouho přehlíženým, přitom tak významným rytmem těla, který řídí vše. V interpretaci Tomáš Voženílka ji vydává Jan Melvil Publishing.
 

V zapadlé jihočeské vesničce se před lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Detektivku Michaely Klevisové Drak spí vydává v podání Kristýny Kociánové Voxi.

Pátým dílem fantasy ságy Tajemný Amber s názvem Dvory chaosu se uzavírají proslulé Corwinovy kroniky. Ale nebojte série Rogera Zelazneho pokračuje. U vydavatelství Walker & Volf ji čte Luboš Ondráček. 

A znovu Orwell a znovu edice Klasika vydavatelství Tympanum. Alegorickou novelu Farma zvířat, která už od roku 1944 nastavuje zrcadlo všem podobám diktatury, čte Petr Čtvrtníček.

Tomáš Gavlas vydává zvukovou podobu své knihy Karlaz: Cesta člověka. Poutník Karlaz v ní oživuje příběhy dávno zapomenutých klášterů, pouštních oáz i zaniklých měst. To vše hlasem Lenny Trčkové.

Kouzla na obzoru jsou druhým dílem čarodějné fantasy trilogie Terezy Janišové Erilian. Jakým tajemstvím pluje na plachetnici Bílý delfín vstříc Kiařina dcera Zia, vypráví Hana Drnovská, vydává Čti mi!

Dalším, už 12 dílem pokračuje také Hraničářův učeň Johna Flanagana. Kdo zná jeho zvukovou podobu z produkce vydavatelství Bookmedia nebude překvapen, že i audioknihu Královská hraničářka čte Matouš Ruml.
 

To řízná krimi z Prahy, jak svítí z obálky audioknihy Lars útočí, je zase spojena s hlasem Martina Zahálky. Už potřetí nám bude číst o pátrání soukromého očka Larse. Vydávají Mystery Press a Audiotéka.

Větrné mlýny rozšiřují svou edici Česi, počúvajte, která představuje současnou slovenskou literaturu. Po Borderline Ivany Gibové přišla řada na Mila Janáče a jeho Milo nemilo. Čte Peter Gábor.

Ve slovenštině vychází i detektivka Václava Neuera Nenapravený omyl. Jde o třetí knihu v sérii s inspektorem Ledeckým a zatím první audioknihu. Čte ji Juraj Smutný, vydává Publixing a Ikar.

Klasické dílo světové literatury, poetická novela Johna Steinbecka o síle přátelství O myších a lidech, vychází v podání Vladislava Beneše v nové edici vydavatelství Tympanum.

Po šest týdnů, pátek co pátek se postupně rozrůstala další audiokniha se Sherlockem Holmesem v podání Václava Knopa. Nyní je Podpis čtyř konečně kompletní. Vydala ho Kanopa.

Novou sérii rozjíždí vydavatelství OneHotBook. Sáhlo po historických románech Bernarda Cornwella s Uhtredem z Bebbanburgu, který možná znáte z televizního seriálu BBC. Audioknihu Poslední království čte Vasil Fridrich.
 

Audiokniha Martina Vopěnky Přežít civilizaci není jen strhujícím cestopisem, ale i generační výpovědí a zprávou o stavu planety a civilizace. V interpretaci Miroslava Táborského ji vydává Audiotéka.

Ponurý a znepokojivý severský thriller Pustina Stiny Jacksonové zavede posluchače do zapadlé vesnice kdesi na švédském venkově. Čtou Jitka Ježková a Jan Vondráček, vydává Témbr.

Jeden z nejoblíbenějších knižních bestsellerů britské spisovatelky Jane Austenové Pýcha a předsudek vydává Tympanum. Zábavný, lehce ironický a zároveň snový návrat do Anglie konce 18. století čte Dana Černá.

Tentýž vydavatel připravil i první část druhého dílu série o obchodníkovi s ostatky svatých, Martinovi ze Stvolna. Audioknihu Sběratelé ostatků I. Vlastimila Vondrušky čte Pavel Soukup.

Silberputzen – Leštenie starého striebra je druhým přírůstkem edice Česi, počúvajte, kterou jsme už zmiňovali. Příběh chlapce za trest přesazeného z vídeňského do prešpurského gymnázia napsal Pavel Vilikovský, čte Peter Gábor.

Psychologický thriller Terapeutka norské autorky Helen Floodové vydává ve zvukové podobě Témbr. Znepokojivě ostrý vhled do nejtemnějších koutů nás samých, do našich rodin a našich vztahů čte Jitka Ježková.

Debut Tany Frenchové, který ji vynesl řadu ocenění včetně Ceny Edgara Alana Poea za nejlepší románovou prvotinu, vydává ve zvukové podobě OneHotBook. Audioknihu V lesích čte Petr Jeništa.
 

Jen málo z nás zažilo válku, ale to se brzy změní. Třetí díl série Městské války Pavla Renčína Věk nenávisti vychází stejně jako Zlatý kříž a Runový meč v interpretaci Otakara Soviny u vydavatelství Čti mi!

Audiokniha vydavatelství Jan Melvil Publishing Vzpoura proti globalizaci vysvětlí, proč lidé revoltují proti dnešnímu světu. Zprávu o probíhající krizi globalizace Nadava Eyala čte Aleš Slanina.

V audioknize Zmizelá Šumava líčí Emil Kintzl a Jan Fischer svérázný život horalů a připomínají bohatou průmyslovou a kulturní historii tohoto regionu. Čte Petr Štěpánek, vydává Voxi.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz