Zpět

Podzim ve znamení nových audioknih

zpráva, , 31.10.2021
Podzim je jako stvořený pro poslech audioknih. Vyberte si třeba některou z následujících novinek.
Vydavatelství Čti mi! připravilo druhý svazek série Jakub Boudy Aforkalypsa a vysloužilo si tím první místo v našem abecedním přehledu novinek. Záhadný grimoár čte Martin Čevora.

Dvanáct měsíců toulek po šesti havajských ostrovech zachycuje audiokniha Petra Nazarova Aloha Molokai. Jejím interpretem je Marek Točík.

Postavu duly možná už znáte z románů Biomanžel a Biomanželka, ale tentokrát jí Michal Viewegh věnoval větší prostor. Audioknihu Dula vydává Témbr v podání osmi českých herců.

Vydavatelství Ascolto vydává zvukovou podobu knihy Patrika Ouředníka Europeana: Stručné dějiny dvacátého věku. Glosy našich nedávných dějin čte Vasil Fridrich.

V interpretaci Barbory Sedláčkové, Magdalény Holcové a Dušana Urbana vydává OVA Audio postapokalyptický román Anny Šulákové Fialová, odehrávající se v roce 2159.

První část novinkové dvojknihy Jozefa Kariky Hlad / Smäd vydává v audioknižní podobě Publixing a Slovart. Příběhy proplétající se v prostoru i v čase vypráví Přemysl Boublík.
 

Nejen pro nebojácné posluchače od 11 let připravilo vydavatelství OneHotBook audioknihu Václava Dvořáka Já, Finis. Román o boji s mimozemskými kolonizátory čte Jan Vondráček.

Jindřich Rohlík uvádí ve vlastní interpretaci a vlastním nákladem audioknihu Legenda o Rovenu – první ze série Brány Skeldalu, kterou označuje jako nejvtipnější fantasy od dob Terryho Pratchetta.

Dobrodružný příběh o jinakosti, přijetí a přátelství Náš brat Hlavička Juraje Raýmana vydávají v interpretaci Daniela Fischera Wisteria Boks za přispění Fondu na podporu umenia.

Větrné mlýny vydávají audioknižní podobu románu Hany Roguljič Norské děti. Příběh inspirovaný známým případem, kdy norská sociálka odebrala děti české matce čte Taťjana Medvecká.
 

Jak technologie připravuje muže o mužství a co s tím se snaží ukázat audiokniha mezinárodně uznávaného psychologa Philipa Zimbardo Odpojený muž. V podání Zbyška Horáka ji vydává Grada.

Supraphon vydává v interpretaci Norberta Lichého další z případů policejního týmu kolem komisařky Výrové českého autora Michala Sýkory. Detektivku Pět mrtvých psů už možná znáte z obrazovek.

Audioknihu Petera Šlosera Polícia v rukách mafie, z produkce vydavatelství Publixing a Ikar, otevírá nález ohořelých pozůstatků bývalého kriminálníka. Více vám přečte Michal Ďuriš.

Jak pozorovat, chápat a využívat přírodní jevy nejen na zahradě poví Peter Wohlleben v další své audioknize, kterou vydává Nakladatelství Kazda. Přírodě na stopě je s ním Aleš Procházka.

Zatímco v kina právě brázdí filmová adaptace Duny Franka Herberta, připravilo OneHotBook pro posluchače audioknižní podobu druhé knihy Spasitel Duny. Čtou ji Marek Holý a Jan Vlasák.
 

Vydavatelství Cattacan vydává v interpretaci Zbigniewa Kaliny audioknihu Tajemství planety Dor české autorky Denisy Kimlové. Je určena nejen klukům, které právě čekají dvanácté narozeniny.

Další tajemství, tentokrát však čistě pozemské, odhaluje audiokniha Ingrid Zambové Tajomstvo Degasových Baletiek. Příběh čtyř žen nechala autorka přečíst Vladimíra Semana.

Společnost Riafilm Jana Žáčka stojí za zvukovou podobou jeho knihy pro děti s názvem Tramvajky. O čem si povídají pražské tramvaje? To posluchačům prozradí Lucie Vondráčková.

Hned dvakrát vychází Warren XIII. a Vševidoucí oko. Ve slovenštině ho s hlasem Richarda Stankeho vydávají Wisteria Books, v češtině v podání otce a syna Brouskových Tympanum.
 

To připravilo i audioknihu Zahradníkův rok. Soubor fejetonů mistra české literatury Karla Čapka přináší úsměvná pozorování a historky ze života zahrádkářů a zahradníků. Čte Kateřina Winterová.

Pozoruhodnou nahrávku vydává Témbr. Zamrzlé úsměvy jsou poetickým pásmem, kterému dali vzniknout Bolek Polívka a David Rotter, dlouholetí kolegové a přátelé.

17krát postřelená, slepá a zbitá, už neměla sil a chtěla to na světě vzdát. Ale svět to nevzdal s ní. Příběh malé fenky Zázrak jménem Maggie vydává Tympanum v interpretaci Anny Julie Slováčkové.

A na závěr tohoto podzimního přehledu nových audioknih ještě Zdvořilostní návštěva. To je druhá audiokniha fantasy série Martiny D. Antonína Křivé ostří. Čte Libor Böhm, vydává Čti mi!
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz