Zpět

Poslechněte si nové audioknihy

zpráva, , 15.05.2022
Ani v době vyhlášení cen Audiokniha roku 2021 nezapomněli vydavatelé na žhavé novinky. Tady jsou:
Supraphon připravil u příležitosti blížícího se výročí významné události audioknihu Miroslava Ivanova Atentát na Reinharda Heydricha. Čte ji František Kreuzmann.

To Publixing a Slovart otevírají zcela jiné téma. V audioknize Bez hanby o ohanbí vám všechno, co jste kdy chtěli vědět o vagíně, prozradí Zuzana Kyzeková.

Zatím poslední, šestý případ novináře Marka Vráze z pera oblíbeného Martina Goffy, přináší v audioknižní podobě Témbr. Člověk za oponou promluví hlasem Jana Maxiána.

Tebenas přichází s dalšími 58 portréty parašutistů z londýnských výsadků za II. světové války. Doskočiště Protektorát 2 čtou Simona Postlerová a Martin Zahálka.
 

Rozšiřuje se i edice Dobrodruh vydavatelství Tympanum. Setonova klasika Dva divoši v podání Aleše Procházky bude jistě příjemným prázdninovým poslechem.

Jak se ze staré, šedivé zoo stane jedna z nejkrásnějších na světě? To vám osobně prozradí Petr Fejk ve své audioknize Jak se dělá zoo. Vydává ji OneHotBook.

A jak si vedl Jeremy Clarkson v zemědělství? To vám zase poví Zbyšek Horák v audioknize vydavatelství Tympanum Jeremyho farma nejen zvířat.

Témbr vydává vtipný a dojemný příběh o tom, že láska a tanec jsou silnější než smrt. Román Když panda tančí čte Ondřej Brousek.
 

V nabídce nových audioknižních titulů je ale i něco pro děti. Tympanum v podání Michala Bumbálka vydává audioknihu Evy Vychodilové Kouzelné tkaničky.

A stejný vydavatel připravil i něco z řekněme opačného pólu: autorství Lady Fuckingham je připisováno Oscaru Wildovi a interpretace jakési Vilmě Sodomové.

Také Audiolibrix přináší něco pro povzbuzení. Lídr s vizí Michaela Hyatta je určen všem, kteří hledají pro svůj tým a podnikání vizi, ale cítí se nepřipraveni.

Původní norský rozhlasový seriál Made in Norway se v Českém rozhlasu dočkal čtyřdílného zpracování v režii Aleše Vrzáka, které nyní vychází u Radioservisu jako audiokniha.

Publixing rozšiřuje sérii Deník dobrého detektiva Dominika Dána. Tentokrát se audioknižního zpracování v podání Martina Mňahončáka dočkal případ Na podpädkoch.
 

Vydavatelství Čti mi! připravilo pro posluchače povídky Františka M. G. Kováříka. Ty v audioknize Pobídky mezi nebem a zemí čtou autor, Sovina, Pobuda, Halbrštat a Dvorský.

Tympanum završuje kultovní sérii Douglase Adamse Stopařův průvodce Galaxií jejím 5. dílem s názvem Převážně neškodná. Přečte vám ho Vojtěch Kotek.

Tympanum vydává také audioknihu Řek Zorba. Knihu Nikose Kazantzakise vám jako velkolepou oslavu života, přirozenosti a chuti žít přečte Pavel Soukup.

Na Kmotra vydaného u nás před lety navazuje teď Témbr audioknihou Sicilián Maria Puza. Interpretaci příběhu sicilského bandity svěřil herci Marku Vašutovi.

Úplně poprvé v češtině vychází americký bestseller Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe. Posluchačům ho zprostředkuje Martina Hudečková, vydává AudioStory.
 

U OneHotBook vychází v interpretaci Hynka Čermáka a Terezy Maxové dětská audiokniha Aleny Mornštajnové Teribear – Tajemství modré krabice.

NAPA Records přichází po Patti Smith s dalším biografickým počinem. Matěj Hádek představí v audioknize Těžší než nebe život Kurta Cobaina.

Za krásami a vůněmi Toskánska posluchače zavede audiokniha Toskánsko na každý den. V podání Jany Štvrtecké a s několika chutnými recepty ji vydává Tympanum.

Krátce Skočném přílivu vychází u Témbru další thriller Cilly a Rolfa Börjlindových Třetí hlas. Mnohem menší problém s výslovností budou mít jistě Anita Krausová a Martin Stránský.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.