Zpět

Poslední nové audioknihy roku 2020

zpráva, , 31.12.2020
Přicházíme s poslední přehlídkou nových audioknih v roce 2020. Co pro nás vydavatelé připravili?
Audiokniha 21 lekcí pro 21. století Yuvala Noaha Harariho hledá odpovědi na zásadní otázku: Co znamená být člověkem v dnešní chaotické době? Čte Luboš Ondráček, vydávají Bookmedia.

Cesta domov je žhavá novinka německého autora Sebastiana Fitzeka. Ve zvukové podobě vydávají tento tajemný a nervy drásající thriller vydavatelství Tatran a Publixing v interpretaci Petera Kočiše.

Audiokniha Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny chce být průvodcem po temné části internetu, kde se za virtuální peníze dá koupit leccos ilegálního. V interpretaci Petra Neskusila vydává Grada.

S prvním dílem fantasy Terezy Janišové Erilian se už audioknižní posluchači měli možnost seznámit. Nyní vychází Město čarodějů v nové interpretaci Hany Drnovské u vydavatelství Čti mi!
 

Road movie zamilovaného poštovního holuba ve výslužbě Holub Kolumb napsala Emma Pecháčková. Dobrodružný příběh pro děti nominovaný na Zlatou stuhu vydává ve spolupráci s nakladatelstvím Meander Tympanum.

A hned přidává i jeho volné pokračování Pilot Pírko. Oběma příběhy děti provede herec David Novotný.

Audiokniha Chystáte se udělat strašnou chybu! prozradí posluchači, jak kognitivní zkreslení kazí jeho byznys a jak to může změnit. V interpretaci Jakuba Hejdánka vydává Jan Melvil Publishing.

Při poslechu audioknižní podoby literárního debutu herečky Jany Bernáškové Jak přežít svého muže nahlédneme do světa mateřství, filmu a sexuality. Autorskou četbu vydává Témbr.

Protože smích je brána, kterou se dá do člověka propašovat mnoho dobrého, protáhl tudy Stephen Fry i kulturní základy evropské civilizace. Jeho Mýty vycházejí u OneHotBook v podání Otakara Brouska ml.
 

Neobyvatelná Země: Život po oteplení Davida Wallace-Wellse je cestopisem po blízké budoucnosti líčícím pandemie, nedostatek potravin i politický kolaps. V interpretaci Ondřeje Nováka vydává Host a Audiotéka.

Audioknižní vyprávění O čertovi Kolofónovi dává ožít antihrdinovi, kterého můžete znát především z loutkových představení. Nahrávku ve vlastní interpretaci vydává autor Peter Gärtner.

Pán čarodějů je pokračováním fantasy románu Petry Slovákové Střípky času. I on nyní vychází audioknižně u OVA Audio v podání Sáry Erlebachové a Jakuba Burýška.

Kanopa pokračuje ve vydávání díla Arthura Conana Doyla na pokračování. Po povídkách se Sherlockem Holmesem se dočkal i román Podpis čtyř. Každý pátek dostanete novou část příběhu v interpretaci Václava Knopa.
 

O začátcích ostravského televizního vysílání vypráví ve své audioknize Před kamerou, za kamerou Milan Švihálek. Posluchače seznámí s kuriozitami, technickými i programovými nápady i opravdovými průkopníky.

Překupník na darknetu je neuvěřitelným, ale skutečným příběhem muže, který vystavěl online drogové impérium v hodnotě miliardy dolarů z ložnice – a málem mu to prošlo. Čte Filip Švarc, vydává Audiolibrix.

Audioknižní podoba bestselleru Revoluce jednoho stébla slámy seznámí posluchače se způsobem uvažování a pohledem na svět, který mu umožní žít naplněný život v souladu s přírodou. Čte Jan Slovák, vydává Alferia.

Skok do tmy Lubomíra Kirmana je příběhem o odvaze, touze a životní síle, který může inspirovat každého, kdo chce v životě něco změnit. Audioknihu v interpretaci Tomáše Jirmana vydává sám autor.

Román Williama Styrona Sophiina volba, který je řazen mezi nejvýznamnější literární díla 20. století, možná znáte i z jeho filmové podoby s Meryl Streepovou. Nyní vychází u OneHotBook jako audiokniha v podání Martina Stránského.
 

Rozhovor Aleše Palána s předním českým biochemikem Janem Konvalinkou o covidu, právu na omyl a historickém optimismu vydává pod názvem Spánek rozumu plodí příšery Tympanum ve spolupráci s nakladatelstvím Prostor. 

Audiokniha Stephen Hawking: Jeho život a dílo je příběhem génia, který získal celosvětové renomé jako brilantní teoretický fyzik. V interpretaci Jana Eislera, Elišky Eislerové a Josefa Wiesnera vydává Autreo.

Tekuté krystaly jsou další audioknihou českého autora Petra Heteši, které pro posluchače připravuje vydavatelství Čti mi! Stejně jako obě předešlé, i tuto audioknižní novinku čte Petr Třebický.

Anna má dokonalý život, dokud nezjistí, proč je její snoubenec Radim takový tajnůstkář. Audioknihu Petry Jirglové Všechno nejlepší, Anno vydává v interpretaci Adély Kubačákové Témbr.

Ve sbírce esejů Vůdcové, myslitelé, hrdinové se Walter Isaacson zamýšlí nad tím, co se můžeme naučit od významných osobností světových dějin. V podání Jiřího Schwarze vydají Audiotéka a Práh.

Zvukové podoby se dočkala i knižní novinka Jakuba Szántó, který se svou prvotinou Za oponou války sklízel úspěchy v knižním i audioknižním světě. Z Izrastiny s láskou čte Vasil Fridrich, vydává Tympanum.
 

Jsou tři. Zpočátku děti. Svět je v rovnováze. Později se všechno změní. Ona miluje jednoho z nich, ji milují oba dva. Audioknihu Jakuba Katalpy Zuzanin dech čte Eva Josefíková, vydává Audiotéka a Host.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz