Zpět

Průvodce světem audioknih

zpráva, , 06.01.2015
V úterý 6. ledna 2015 byl spuštěn web naposlech.cz určený všem příznivcům audioknih. Pokračuje v aktivitách publicistické části projektu audiokniharoku.cz a webu audioknihy.net, tedy především v popularizaci audioknih, šíření osvěty mezi posluchači, poskytování kvalitních informací či konání tematicky zaměřených akcí.
Naposlech.cz má ambici být audioknižním průvodcem přinášejícím rychlé, správné a komplexní zpravodajství. Ve spolupráci s autory, kteří se zvukovým knihám dlouhodobě věnují a také díky dobrým vztahům s jednotlivými audioknižními vydavateli a jejich Asociací, publikuje informace o chystaných, nových i starších titulech, jejich recenze, rozhovory s tvůrci, tematické články a další rubriky. Součástí naposlech.cz je postupně doplňovaný katalog soustřeďující informace o audioknižních titulech a jejich tvůrcích s možností pokročilého vyhledávání.

Žádný podobně rozsáhlý a na české audioknihy specializovaný magazín dosud neexistoval, přitom zájem o tuto zvukovou formu literatury neustále sílí. Zvyšuje se počet vydávaných titulů a rozrůstá se posluchačské publikum. To je dnes tvořeno nejen zrakově hendikepovanými či časově zaneprázdněnými, ale ve velké míře také posluchači, kteří vnímají audioknihu jako interpretační umění.

Vedoucím a šéfredaktorem audioknižního průvodce naposlech.cz je Jakub Horák, vyhlašovatel ocenění Audiokniha roku. Jeho zásluhou byly odbornou porotou vybrány a vyhlášeny vítězné tituly Ceny Audiokniha roku 2013.