Zpět

První nové audioknihy letošních prázdnin

zpráva, , 21.07.2021
Už jste doposlouchali audioknihy z našich minulých přehledů? Tady je čerstvá várka.
Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller Andělé smrti je první ze série s inspektorkou Lottie Parkerovou irské autorky Patricie Gibneyové. Čte Lukáš Hlavica, vydává Radioservis a Témbr.

Rozhlasovou dramatizaci slavné pohádky Fimfárum Jana Wericha vydává Radioservis. Uslyšíte v ní Davida Novotného, Václava Neužila, Kláru Suchou, Jaroslava Plesla a mnohé další. Dokonce i Zdeňka Svěráka.

Arpád Soltész se ve svém románu Hnev vrací do éry mečiarismu, kdy si nikdo nemohl být jistý svým majetkem, svobodou ani životem. Vydávají Publixing a Ikar v interpretaci Přemysla Boublíka.

Vede trasa na mapě Prahy k řešení vzorce existence vesmíru a života? Tajemný thriller Aleše Rozehnala Kdo rozváže pás Orionu vychází z podání Martina Stránského pod audioknižní značkou Témbr.
 

Markéta vede všední život studentky až do doby, kdy si jednou k večeři uvaří zvláštní kejdu a ráno zjistí, že se stala vševědoucí. Audioknihu Kejda Dana Černého čte Otakar Sovina a vydává Čti mi!

V povídkách s autobiografickými prvky nechává Matěj Hořava cestovat posluchače mezi severními Čechami, Brdy, polabskou nížinou, Brnem a Gruzií. Audioknihu Mezipřistání vydává Tympanum v interpretaci Michala Bumbálka.

Slavná próza Daphne du Maurier Mrtvá a živá se dočkala řady divadelních i filmových adaptací, z nichž asi budete znát tu v režii Alfreda Hitchcocka. Nyní vychází audioknižně u OneHotBook v podání Lucie Pernetové.

Simon Sinek, autor bestsellerů Začněte s PROČ a Lídři jedí poslední, představuje metodu trvale úspěšného podnikání. Audioknihu Nekonečná hra čte Jakub Hejdánek a vydává Jan Melvil Publishing.

Témbr doplňuje dříve vydanou audioknižní Smrtku Neala Shustermana jejím pokračováním s názvem Nimbus. Tuto young adult sci-fi můžete slyšet v podání Vasila Fridricha a Jiřího Suchého z Tábora.
 

Připravujeme děti na svět, který nenávratně zmizel. Vezeme je na parním stroji do virtuální reality a tvrdíme jim, že je to pro ně prospěšné. Audioknihu No Future Boba Kartouse čte autor a vydává Nakladatelství 65. pole.

Chtěli byste se dozvědět, proč modřín na zimu opadává, jak je možné, že jedličce rostou šišky směrem nahoru nebo jaký tvar listů má lípa? Poslechněte si audioknihu Pohádky z lesa v podání Petry Kušnierové a Víta Dvorského. Vydává Čti mi!

OneHotBook připravilo zvukovou podobu novely Předčítač Bernharda Schlinka. Možná ji znáte jako film s Kate Winsletovou, Davidem Krossem a Ralphem Fiennesem, nyní ji můžete slyšet v podání Jana Šťastného.
 

Žijeme v epoše, která nemá obdoby? Je náš svět tak unikátní, jak si myslíme? Na tyto a další otázky se snaží odpovědět audiokniha Miroslava Bárty Sedm zákonů. Čte ji Pavel Hromádka, vydává Jota.

Výjimečný multižánrový projekt Slovensko Noir obsahuje v audioknižní podobě 17 povídek předních současných autorů v podání 17 nejlepších hlasů slovenské umělecké scény. Vydává Ezopo.

Uprdelismus je životně důležitá schopnost mít u prdele vše, co není podstatné, tj. téměř vše, co dnešní společnost za podstatné považuje. Audioknihu Jana Menděla čte Filip Švarc, vydává Témbr.

Pozoruhodný životní příběh Tary Westoverové Vzdelaná o hledání vlastního já, je svědectvím o tom, že vzdělání má moc otevírat oči a měnit životy. V interpretaci Táni Pauhofové ho vydává Publixing a Tatran.
 

Vydavatelství Slovart a 582 připravila audioknižní podobu prvního svazku série Camilly Läckbergové Zlatá klietka. Jak patrno z názvu, ve slovenském překladu ji čtou Szidi Tobias a Sarah Arató.

Jeden rok v životě české společnosti, jeden rok v životě spisovatele, otce, bratra, syna, partnera… Jeden rok Michala Viewegha. Audioknihu Zrušený rok – Deník 2020 vydává v interpretaci Saši Rašilova Témbr.

Tympanum ve své edici Klasika vydává Ztracený svět Arthura Conana Doyla. Potvrdí výprava do Jižní Ameriky informace profesora Challengera o tom, že zde žijí prehistorická zvířata? Čte Jiří Klem.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz