Zpět

První říjnové nové audioknihy

zpráva, , 11.10.2020
První říjnové týdny přenesly 24 audioknižních novinek. Pojďte si vybrat tu svou.
Jak zachránit život a stát se superhrdinou prozradí v audioknize Bulbem záchranáře Vít Samek. Vydává ji Jan Melvil Publishing v interpretaci Aleše Slaniny, Ondřeje Nováka a Jany Štvrtecké.

První díl nové výpravné fantasy série Roberta Jacksona Bennetta Čaropisci vychází jako audiokniha v podání Jitky Ježkové a v produkci Audiotéky a Nakladatelství Host.

Rozhovor Marty Fenclové s Jakubem Kroulíkem o hypnóze, její moci a síle vydává Autreo. V audioknize Hypnotizér uslyšíme Terezu Šťastnou a Jana Eislera.

Psychothriller Izolovaní je společným dílem bestselleristy Sebastiana Fitzeka a soudního znalce Michaela Tsokose. Ve slovenském jazyce ho vydává Publixing a Tatran v interpretaci Přemysla Boublíka.
 

Zajíčci Majda a Eda se rozhodnou udělat si v lese školku a hledají, kdo by je učil. Pohádku Margit Vinklárkové Jak si zajíci hráli na školku vydává v autorské interpretaci Čti mi!

Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít, hlásá audiokniha Jsi prostě borec. V pravém slova smyslu motivační audioknihu vydává Témbr v interpretaci Dany Černé.

Od autorky bestselleru Fáma, kterou mohou znát i audioknižní posluchači, vydává nyní Témbr thriller Kdo o tom ví? Slyšet ho můžeme v podání Jany Strykové a Lucie Juřičkové.

Publixing a Ikar vydávají audioknihu Mafiánská poprava? (s otazníkem na konci). Detektivní příběh Petera Šlosera inspirovaný skutečnými událostmi čte Michal Ďuriš.
 

Další audioknižní Malý princ? Tento je spíše muzikálový, ale potěší i příznivce mluveného slova. Příběh na motivy slavné knihy Antoina de Saint-Exupéryho vydává Radioservis.

Kolik dívek musí zmizet, než si toho někdo všimne? Detektivku Mizející dívky Lisy Reganové s vyšetřovatelkou Josie Quinnovou vydává v interpretaci Zuzany Slavíkové Cosmopolis.

Můj příběh je i váš. Byl, nebo jednou bude. Všichni jsme součástí toho, co čteme, říká o své nové knize Najdeš mě ve tmě Vlastina Svátková. Témbr ji vydává jako audioknihu v autorském přednesu. 

Němý křik je prvním dílem detektivní série anglické spisovatelky Angely Marsonsové, v níž nechala vstoupit do světa krimi inspektorku Kim Stoneovou. Témbr ji vydává v interpretaci Jitky Ježkové.

Josef Mareš se v detektivce Okno smrti inspiroval skutečným příběhem o ženě, která v roce 2000 zemřela po pádu z okna. Rozhlasovou hru s Viktorem Preissem a Václavem Neužilem vydává Radioservis.
 

Voxi připravilo audioknižní podobu dalšího případu detektiva Sama Portera, který se uvedl Čtvrtou opicí. Také v novince J. D. Barkera Pátá oběť uslyšíme Vasila Fridricha a Kajetána Písařovice.

Stejný vydavatel stojí i za audioknihou Stella – příběhem Židovky Stelly Goldschlagové, kterou Gestapo nutí udávat ukrývající se Židy, aby zachránila své rodiče. Účinkují Ondřej Brousek a Vanda Hybnerová.

Vydavatelství Čti mi! připravilo zvukovou verzi další knihy Petra Heteši. Audiokniha Šest diamantů obsahuje jak Šedozelené oči Ley Lynseyové tak následující Obrysy a stíny. Čte Petr Třebický.

Nový psychothriller Ti druzí autorky bestsellerů Kříďák a Jáma C. J. Tudor se v anotaci ohání adjektivy mrazivý, děsivý a neodložitelný. Posluchači ho dostávají v interpretaci Vasila Fridricha pod značkou Témbr.
 

Jak se chovat k vlastnímu tělu a předcházet nemocem? O tom, že vše je propojené píše v knize Umění být zdráv lékař funkční medicíny Jan Vojáček. Čtou Iveta Dušková a Petr Gelnar, vydává Voxi.

Unikátní příběh cesty studenta vojenského gymnázia do čela předsednictva Vojenského výboru NATO. To je audiokniha V první linii: armádní generál Petr Pavel‎, kterou vydává Témbr.

Byla Lucrezia Borgia zákeřnou femme fatale, nebo nevinnou dívkou, kterou příbuzní zneužívali pro své cíle? Audioknihu Vatikánská princezna čte Jana Stryková a vydává Radioservis.

Audiokniha Vztahy a mýty Honzy Vojtka ukazuje nejčastěji tradované mýty o vztazích s nadhledem a odborně objasňuje, do jaké míry bychom jim měli naslouchat. V autorském podání vydává Tympanum.

Čti mi! vydalo volné pokračování románu Lovci vlků Jamese Olivera Curwooda. Také Zlaté údolí zavádí čtenáře do kanadské přírody, mezi odvážné lovce a hledače zlata. Čte Milan Šmíd.

Třetí díl fantasy ságy Tajemný Amber Rogera Zelazneho s názvem Znamení jednorožce je dovršením všech tří dosud vydaných audioknih této série. Vydává ji Walker & Volf v interpretaci Luboše Ondráčka.
 

A na závěr našeho přehledu nových audioknih ještě Zpupnost Andriany Krnáčové, přičemž název je pouze to první slovo, další dvě jsou jméno a příjmení autorky. Vydává ji Témbr v podání Ladislava Cigánka.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz