Zpět

Třiatřicet nových audioknih

zpráva, , 20.03.2022
Audioknižní vydavatelé si toho tentokrát pro posluchače připravili požehnaně. Pojďme honem na jejich 33 novinek.
A začneme hned od Adama. Voxi vydává 1. díl historické trilogie Hany Whitton Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka. Čte ho Saša Rašilov.

Saga Egmont a Golden Dog vydávají, jak slibuje anotace, strhující mix hororu, thrilleru a fantasy. Achernar Ludmily Svozilové čte Terezie Taberyová.

Vydavatelství Publixing a Tatran připravila audioknihu Americká zem. Strhující příběh matky a syna na útěku před mexickým drogovým kartelem čte Michaela Kapráliková.

Stejní vydavatelé se postarali i o audioknižní podobu knihy Jamese Nestora Dych s podtitulem Nová veda o stratenom umění. Slovensky čte Přemysl Boublík.

A další audioknihu ve slovenštině přináší Wisteria Books. Hello, my name is Anča Pagáčová je určena všem, kteří se až doteď báli cestovat. Napsala a čte Lucia Siposová.
 

U Voxi vychází další detektivka Agathy Christie se slečnou Marplovou. Audioknihu Kapsa plná žita čtou Růžena Merunková a Otakar Brousek ml.

Kouzelníkův únik z reality je sarkastický feel-good román o přátelství, závisti, lásce a o tom, co se stane, když nepomůžete natrhat květiny malé holčičce. Čte ho Margit Vinklárková, vydává Čti mi!

Audiotéka a Nakladatelství Čas zvou posluchače na procházku Krajinou Karla IV. Knihu Otomara Dvořáka a Josefa Pepsona Snětivého čte Zbyšek Horák.

Voxi vydává už sedmý případ ze série Martin Servaz francouzského autora Bernarda Miniera s názvem Lov. Poprvé s novým interpretem Františkem Kreuzmanem.

OneHotBook rozjíždí sérii Håkana Nessera s inspektorem Gunnarem Barbarottim. Audioknihu Muž bez psa čte Martin Zahálka.
 

Tebenas vydává nahrávku z archivu Českého rozhlasu z románu Marie Stryjové Nad rovinou. Vzpomínky na válečnou Ukrajinu ve 40. letech 20. století čte Jana Franková.

Audiotéka a Nakladatelství Host uvádí sociologickou expedici do nitra vlastní země Neznámá společnost Pavla Pospěcha. Pohledy na současné Česko čte Zdeněk Mahdal.

Konečně také vychází dlouho avizovaná audiokniha Petry Soukupové Pod sněhem. OneHotBook při jejím nahrávání vsadilo na pět interpretů.

Mezi aktuálními novinkami je také třetí svazek série Koloniální války amerického autora Johna Scalziho. Audioknihu Poslední kolonie čte Petr Neskusil.

Prokletá věž je fantasy román Michaely Merglové ze světa, kde se dýka a odvaha dokážou postavit i mocné magii. Čte Jana Štvrtecká vydává Epocha spolu s Audiotékou.

A kdyby někomu nestačila věž, může mít i Prokletý kraj. Petra Špalková čte a Voxi vydává román Michaela Klevisové v audioknižní podobě.
 

O tom že demokracie je křehčí, než by se mohlo zdát, píše americká esejistka Masha Gessen ve své knize Přežít autokracii. Posluchačům ji přečte Apolena Veldová, vydává Audiotéka a Host.

Tympanum vydává legendární vědecko-fantastické povídky od krále české komiksové scény Vlastislava Tomana. Nesou název Příchod bohů a čte je Ivan Řezáč.

Román Matta Haiga Půlnoční knihovna, který se v roce 2020 stal vítězem ankety Goodreads Choice Award v kategorii fikce, vychází nyní v podání Petry Špalkové u OneHotBook.
 

Akční poslech plný bitev a jedinců s psychotronickými schopnostmi slibuje audiokniha Dalibora Váchy Rudá, kterou v podání Terezy Groszmannové vydává Epocha a Audiotéka.

Ti, co už mají doposlouchánu první, můžou se hned pustit do druhé knihy románu Christophera Paoliniho Spát v moři hvězd. Čte ho Kajetán Písařovic, vydává Voxi.

To na další díl série Volkera Kutschera s komisařem Gereonem Rathem jsme si museli počkat poněkud déle. Spis Vaterland vychází u OneHotBook v podání Jana Teplého.

Vydavatelství Audiolibrix připravilo v interpretaci Ondřeje Nováka 366 zamyšlení o moudrosti, vytrvalosti a umění žít, Stoikův průvodce pro každý den Ryana Holidaye.

Epocha spolu s Audiotékou vydávají další audioknihu Petry Kubaškové. Po Čarodějkách malostranských čte Zuzana Kajnarová Tajemství Stříbrné čarodějky.

Tympanum v edici Dobrodruh uvádí nadčasový prázdninový román Arthura Ransoma Trosečníci z Vlaštovky. Čte ho Aleš Procházka.
 

Stejný vydavatel připravil i první příběh z akční trilogie Trujkunt odehrávající se na trojmezí Česka, Polska a Slovenska. Audioknihu Dwur čte Zbigniew Kalina.

U Saga Egmont vychází také další díl série Gossip Girl, kterou možná znáte z TV jako Super drbna. AudioknihuTy víš, že mě miluješ čte Viktorie Taberyová.

Romaneto Utrpení knížete Sternenhocha je směsicí hororu a fantasmagorických závěrů, v nichž se jeho autor Ladislav Klíma odvolává k nadpozemským silám. Vypráví Václav Knop, vydává Kanopa.

Saga Egmont uzavírá trilogii Vězeňský deník Jeffreyho Archera. Unikátní pohled na život za mřížemi vrcholí audioknihou North Sea Camp: Ráj v podání Tomáše Jirmana.

Svou audioknižní novinku má v dnešním přehledu také vydavatelství Témbr. Je jí Vražda na ostrově Camino Johna Grishama a vám ji bude číst Aleš Procházka.
 

Tympanum vydalo Všímavost a soucit se sebou. O podstatě a metodách všímavosti jakožto cestě ke zdraví, štěstí, a soucitu k nám samým i všem živým bytostem čte Miroslav Černý.

Ondřej Brousek vypráví románové psychodrama Alexe Schulmana Z popela. Audioknižní podobu jedné z nejvýraznějších švédských knih posledních let vydává OneHotBook.

A na závěr Vlastimil Vondruška. V edici Prostá četba, bez hudebních předělů a podkresů, vycházejí u Tympana Zločiny na Starém Městě pražském s hlasy Janů Hyhlíka a Šťastného.

Všechny tyto a mnohé další audioknihy koupíte třeba o půlnoci na Audiolibrixu. Více o audioknihách najdete na naposlech.cz