Zpět

Tympanum odhaluje své plány

zpráva, , 14.05.2015
Vydavatelství Tympanum ohlašuje své plánované audioknihy postupně, o to příjemněji ovšem dokáže své posluchače překvapit. Stránka připravovaných titulů na webu vydavatele se v posledních dnech utěšeně rozrostla, pojďme se tedy podívat, čeho se v následujících týdnech a měsících dočkáme.
Příznivci historických románů se mohou těšit na zbývající tři tituly Přemyslovské epopeje Vlastimila Vondrušky. Nejdříve Jednookého krále Václava I., v září pak Krále rytíře Přemysla II. Otakara a nakonec v listopadu Krále básníka Václava II. Stejně jako první díl série Velký král Přemysl I. Otakar, jsou i další části tetralogie zařazeny do edice Načteno, která přebírá nahrávky vydané Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana (KTN) a čte je Jan Hyhlík.
 

Ještě v květnu chystá Tympanum pokračování bestsellerů (a to i audioknižních) Čtyři dohody a Pátá dohoda mexického autora Dona Miguela Ruize. V knize Láska, vztahy a přátelství vysvětluje Ruiz názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo. Audioknihu načetla Renata Volfová.

Pokračovat bude i dětská série Pachatelé dobrých skutků Miloše Kratochvíla. Po Puntíkářích, Duchařích a Kouzlácích se tedy příznivci kamarádů Michala Součka a Filipa Fialky mohou v květnu těšit na Bouráky a v září pak na Klofáky – obě audioknihy v interpretaci Filipa Sychry na nahrávce KTN.

Na začátek června nachystalo Tympanum lahůdku pro milovníky fantasy. V interpretaci Martina Fingera a v režii Alexandry Bauerové připravilo audiopodobu zatím poslední knihy ze série Zaklínač Andrzeje Sapkowského. Autor se v samostatném románu Bouřková sezóna vrací k postavám zaklínače Geralta, barda Marigolda i svůdné čarodějky Yennefer, na scénu ale přivádí také postavy z jiných bájí a pohádek. Tympanum také na svém facebookovém profilu naznačilo, že chystá vydání celé Sapkowského ságy, podrobnější informace ovšem zatím neuveřejnilo.

Rovněž v červnu vyjde audiokniha podle kriminálního románu Ivy Procházkové Vraždy v kruhu – Muž na dně, označovaného jako předehru ke stejnojmennému televiznímu seriálu. V románu poznáváme hrdiny s časovým předstihem dvou let, sledujeme začátky jejich vztahů, jsme u samých kořenů jejich pozdějších televizních osudů. Pro Tympanum audioknihu přednesl herec Jan Šťastný.
 

Září přinese audioverzi románu Petra Stančíka Mlýn na mumie, oceněného cenou Magnesia Litera 2015 v kategorii próza. V přednesu Ivana Řezáče a Zdeňka Maryšky budou moci posluchači sledovat fantaskní staropražský příběh odehrávající se v roce 1866 na historickém pozadí Prusko-rakouské války. Režie se ujal zkušený Dimitrij Dudík.
 

Detektivkáři budou jistě nadšeni plánovanou sérií případů slečny Marplové z pera královny zločinu Agathy Christie. Tympanum oznámilo zatím čtyři: Greenshawova kratochvíle (8.6.), Vražda krejčovským metrem (24.8.), Čtyři podezřelí (29.9.) a Vyprávění slečny Marplové (20.10.) Každá z těchto audioknih vyjde na jednom audio CD a všechny je interpretuje Jana Hermachová.
 

Snad můžeme předpokládat, že zmíněné tituly nejsou kompletním výčtem letošních tympanovských plánů. Kdyby ale přece jen, mohou jimi být saturováni posluchači nejrůznějšího věku a literárního vkusu.