Zpět

Veletržní novinky od OneHotBook

zpráva, , 17.05.2016
Vydavatelství OneHotBook představilo u příležitosti veletrhu Svět knihy Praha 2016 hned několik audioknižních novinek. Některé z nich se dočkaly slavnostního křtu za účasti interpretů, tvůrců i zahraničních autorů.
První představenou audioknihou je pokračování trilogie Josefa Bernarda Prokopa o Karlu IV., tentokrát s titulem Císař a císařovna. Téměř přesně v den 700. výročí narození otce vlasti ji pokřtil autor spolu s hercem Jiřím Dvořákem.
 

Ve čtvrtek 12. května byla pokřtěna ještě další novinka – drama z doby laponské války, Porodní bába. Její autorka Katja Kettu dorazila na veletrh z rodného Finska, aby spolu s herečkou Pavlou Beretovou a režisérkou Jitkou Škápíkovou představila audioknihu prvním posluchačům.
 

Na Svět knihy Praha zavítal i ruský spisovatel a žurnalista Dmitry Glukhovsky, aby českým čtenářům představil poslední část své trilogie Metro. Audioknižní podobu té první, Metro 2033, za účasti jejího režiséra Hynka Pekárka a majitele OneHotBook Martina Pilaře, zároveň pokřtil.
 

V pátek byla na závěr besedy Audiokniha: literatura všemi smysly pokřtěna pátá z řady kriminálek s komisařem Wallanderem Ve slepé uličce. Ta sice vyšla již před veletrhem, teprve tam ale byla přivítána do života a to hercem Jiřím Vyorálkem a režisérem Michalem Burešem. Podobně ex post byly pokřtěny i audioknihy Tady byla Britt-Marie a Sluneční bouře, premiérově ale také Složka 64 ze série případů oddělení Q.

Z novinek poprvé představených na Světě knihy Praha ještě nutno zmínit Ostrov Entry Petera Maye, Dívku, která spadla z nebe Simona Mawera a Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Eduarda Petišky.

V nejbližších dnech se snad posluchači dočkají Nabokovy Lolity v podání Miloslava Mejzlíka a dlouho očekávané Duny Franka Herberta s Markem Holým a Janou Strykovou. A připomeňme ještě další plánované tituly: Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování od Haruki Murakamiho, čtyřhlasá Paní Hemingwayová Naomi Woodové, další případ Harryho Holea Švábi z pera Joa Nesbøho a Petiškovy staré německé pohádky Sedmikráska.