Zpět

Velký audioknižní čtvrtek 2015

zpráva, , 17.10.2015
Dnes již tradiční Velký knižní čtvrtek bude mít letos mladšího bratříčka. 5. listopadu totiž proběhne v řadě knikupectví Velký audioknižní čtvrtek – den, kdy šest českých vydavatelů nabídne premiéry celkem osmi audioknih.
V krátké době půjde už o druhou obdobnou prodejní akci – připomeňme, že teprve před týdnem proběhl celý audioknižní víkend s názvem Audioknihy NAHLAS! Existence dvou takto podobných projektů je snad jednoznačným důkazem rostoucí obliby audioknih.

Už v průběhu Velkého knižního čtvrtku 15. října mohli čtenáři při nákupu některé z novinek získat CD s ukázkami z připravovaných audioknih. Ty si lze poslechnout také po stažení na stránkách projektu www.audioctvrtek.cz, kde je možné najít i podrobné informace o chystaných titulech.

„Připravit rozšíření této akce a Velkému čtvrtku tak přinést „bratříčka“ v podobě Velkého audioknižního čtvrtku jsme se rozhodli vlastně na přání zákazníků / příznivců literatury, kteří se nás opakovaně dotazovali, zda do pravidelné nabídky Velkého knižního čtvrtku můžeme zařadit i audioknihy,“ říká za pořadatele Ctirad Fuchs. „Je pravdou, že tento segment má u nás stoupající tendenci a my zaznamenáváme zvýšenou poptávku po audioknihách. Nakonec jsme přání vyslyšeli a pro tento podzim jsme společně s vydavateli audioknih připravili první výběr zajímavých titulů. Jen jsme nechtěli čtenáře v jeden den zahltit novinkami knižními a zároveň i audioknihami, a tak Velký audioknižní čtvrtek se bude konat 5. listopadu. Doufáme, že se čtenářům – posluchačům bude líbit, jako ten knižní“, dodává ještě Fuchs.

V rámci Velkého audioknižního čtvrtku vychází:
 
Pořadatelem Velkého audioknižního čtvrtku je knižní distribuce Kosmas ve spolupráci s Asociací vydavatelů audioknih.