Zpět

Walker & Volf 2015

zpráva, , 05.02.2015
Pánové z Walker & Volf odhalili své vydavatelské plány pro tento rok. Mnoho posluchačů a žánrových fanoušků jistě potěší, že vedle klasických dlouhých audioknih hodlá vydavatelství pokračovat i v produkci kratších audionovel.
Nejprve tedy k audioknihám: v únoru a březnu vyjdou Mariňáci – military sci-fi Roberta Fabiana v interpretaci Zdeňka Velena. Malou ochutnávku z knihy v podobě novely Palubní střelec uvedl W&V už v listopadu a co nevidět by tedy mělo dojít i na další příběhy. Podobně jako loni Asfalt, budou Mariňáci uvolněni nejprve ve dvou dílech prostřednictvím on-line prodeje, později vyjdou i na společném dvojCD.

Na duben se chystá zvuková verze detektivního románu Mrtvá šelma – společné knihy Jiřího Walkera Procházky a jeho ženy Kláry Smolíkové. První díl zamýšlené pentalogie vyjde společně s knižní a e-knižní verzí (ty vydává Albatros) v podání hned tří herců: Otakara Brouska, Kateřiny Janečkové a Jiřího Klema.

Detektivní novinku přinese i květen. Půjde o Rychlopalbu Štěpána Kopřivy, kterou knižně vydává CREW. A protože není dobré dobré měnit to, co u Asfaltu zafungovalo výborně, načtení knihy se ujme Ludvík Král.

Červen by už mohl přinést dlouho avizovanou upírskou fantasy Petry Neomillnerové Sladká jako krev. Ta tvoří první díl série Tina Salo, takže lze očekávat, že nezůstane osamocena. Ostatně druhého dílu Doušek věčnosti by se posluchači mohli dočkat možná v listopadu.

Další sérii chtějí Walker s Volfem rozjet v srpnu, kdy plánují vydat první svazek řady Koniáš od Miroslava Žambocha, Na ostří čepelí. A vlastně i na podzim, kdy by mohla vyjít první z kenwoodovek Meč krále D´Sala Jiřího Walkera Procházky. Po Hvězdných honácích to tak bude druhá audiokniha, kterou ve svém vlastním vydavatelství uvede.

Průběžně mezi těmito audioknižními tituly vypustí W&V i několik kratších nahrávek – audionovel. V plánu je titulní povídka ze sbírky Příliš dlouhá swingers party od Františka Kotlety, Procházkova Poslední bitva a Válka s goky, horory Jaroslava Mosteckého, povídky Ondřeje Neffa (možná v autorské interpretaci), Dutý plamen Štěpána Kopřivy a Černokněžník Rogan slovenského spisovatele Juraje Červeňáka.