Zpět

Amélie a tma

Amélie a tma
Knižní bestseller v audiopodobě, která vystihuje atmosféru tajuplného příběhu o neobvyklém přátelství!
Petra Neomillnerová je známá svými upírskými romány a novelami patřícími k žánru fantasy. Amélie a tma, která vyšla u nakladatelství Albatros, je její první kniha pro děti, kniha více než neobvyklá, přesvědčivá a čtenářsky úspěšná. Vypráví příběh dvou dvanáctiletých dívek Amélie a Markéty. Jedna z nich, Amélie, je však duch utonulé dívky, která spolu se svou matkou, slavnou operní zpěvačkou, zahynula před 122 lety při velké pražské povodni. Živá Markéta se s mrtvou Amélií seznámí v noci ve Stromovce a uzavře s ní osudové přátelství.
 

V audioknize je příběh vyprávěn střídavě oběma hrdinkami v tzv. ich formě. Amélii načetla Nikola Votočková (známá dabérka filmové upírské ságy Twilight nebo TV seriálu Teorie velkého třesku), Markétu Vladana Drvotová (TV seriál Cesty domů, Divadlo Radar). Maminky obou dívek představují renomované herečky pražského divadla ABC: Veronika Gajerová a Lenka Zbranková. Požitek z tajemného příběhu umocňuje hudba Dana Fikejze, dramaticky oddělující svět živých a mrtvých.
text: Supraphon
autor
Petra Neomillnerová
název
Amélie a tma
režie
Naďa Dvorská
interpret
Nikola Votočková, Veronika Gajerová, Vladana Drvotová, Lenka Zbranková, Ondřej Müller, Martin Kubica, Dan Fikejz, Ivan Mikota, František Špergr
délka
2:35
vydavatel
rok vydání
2014
hudba
Dan Fikejz
obal
Lubomír Kupčík
zvuk
Ivan Mikota
střih
Ivan Mikota
mastering
Ivan Mikota
produkce
Naďa Dvorská
katalogové číslo
SU 6196-2