Zpět

Soutěžte o audioknihu SPRÁVNÁ PĚTKA jede tábořit

Ke školním prázdninám neodmyslitelně patří dobrodružství. Pořádnou porci si ho dopřávají i hrdinové dětské série Správná pětka, která po generace patří k absolutní klasice žánru. Už sedmou audioknihu Enid Blytonové Správná pětka jede tábořit právě vydává OneHotBook a vy o ni s námi můžete až do 28. července soutěžit!
Může to být strašidelný vlak? Čekali, až se ze tmy vynoří světla lokomotivy jako dvě ohnivé oči…

Tohle vypadá na senzační prázdniny: čtveřice kamarádů se psem Timem jede stanovat do vysněné pustiny na vřesovištích! Má na ně dohlížet učitel Luffy, roztržitý milovník hmyzu. „To spíš budeme muset hlídat my jeho,“ šuškají si děti pobaveně o starším muži, který jako by byl věčně duchem nepřítomný. Hned první ráno v tábořišti Annu vyděsí dunění vycházející z podzemí. Ukáže se, že pod vřesovišti vedou železniční tunely, jimiž prý projíždějí turistické vlaky tažené parní lokomotivou. Při bližším průzkumu děti skutečně narazí na koleje, nádraží a staré vozíky, ale tak opuštěné, jako by je nikdo už sto let nepoužíval. A ještě něco je překvapí, nebo přesněji někdo: starý hlídač s dřevěnou nohou a obrovskýma rukama. Nejdřív jim vykládá cosi o strašidelných vlacích přijíždějících bez strojvůdce, pak však celý rozčilený Správnou pětku vyžene. A to není jediné varování, aby se parta místu vyhýbala. Objevují se další podezřelé okolnosti a kamarádům je jasné, že musí přijít záhadě na kloub!

Další dobrodružství Juliána, Dicka, George, Anny a psa Tima! V sedmém příběhu kultovní jednadvacetidílné série čelí Správná pětka obzvlášť nebezpečným zločincům.
 
text: OneHotBook
 
SPRÁVNÁ PĚTKA jede tábořit


 
 

Michaela Maurerová

Michaela Maurerová

(* 1979)
Havířovská rodačka vystudovala pražskou DAMU, nicméně na filmovém plátně se objevila už jako školačka ve válečném snímku Karla Kachyni Poslední motýl (1990). Ještě za studií moderovala televizní pořady na různých stanicích a poté přijala angažmá v Divadle Rokoko. Hrála i v Divadle na Vinohradech a v Divadle Bez zábradlí. Diváci ji znají ze seriálů Ulice a První republika či ze snímků I ve smrti sami (2004), Experti (2006) a Líbáš jako Bůh (2009). Nadále se úspěšně věnuje moderování, např. pro dětský kanál a cestopisné dokumenty České televize.

 
SPRÁVNÁ PĚTKA jede tábořit
 
Soutěž trvá do neděle 28. července