Zpět

Mrtvá šelma

Mrtvá šelma
Mrtvá šelma, první ze série detektivních případů Souřadnice zločinu, se odehrává v Táboře. Zmizení renomovaného profesora uvede do pohybu nejen policejní vyšetřování, ale také svede dohromady nesourodou dvojici, která se pouští do pátrání na vlastní pěst.
Muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba se dostanou do míst, o kterých policie nemá ani zdání a kde oba dva musí spoléhat jen sami na sebe. Přepadení, vraždy a krádeže pokaždé nějak souvisejí s táborským muzeem a záhad přibývá.

Kdo všechno z okruhu podezřelých patří k tajné sektě husitských bratří? Jakou roli hraje lidská zášť a chamtivost? Do poslední chvíle nebude mít jasno ani čtenář, jenž rozplétá děj vyprávěný ze dvou pohledů – ženským náhledem intelektuálky Weissové a mužskou optikou přímého a poněkud neomaleného Štolby. Třetí hlavní postavou je samo město Tábor.
 

A zatímco si čtenáři lámou hlavu nad mrtvolou z táborské radniční věže, autoři již splétají nitky Stříbrné iniciály, dalšího případu, tentokrát z Kutné Hory.
text: Walker & Volf
autor
Jiří Walker Procházka, Klára Smolíková
název
Mrtvá šelma
série
Souřadnice zločinu (1)
režie
Radek Volf
interpret
Otakar Brousek ml., Jitka Ježková, Jiří Klem
délka
10:26
vydavatel
rok vydání
2015
hudba
Cybernautics
jiná vydání
První verze Mrtvé šelmy byla vydána už 15.4.2015 v jiném obsazení: party Jitky Ježkové v první verzi četla Kateřina Janečková.