Zpět

Pod znakem orla

Pod znakem orla
Život v římské legii a dva hrdinové, kteří mají leccos společného, ale na druhou stranu i rozdílného. Oba vojáci, jeden vysloužilý a zkušený, a druhý nováček ve vojenských řadách. Cato, otrok, který se připojil k legii a veterán Marco s mnoha zkušenostmi v boji.
Příběh začíná v roce 42 našeho letopočtu. Začátek v Germánii a pozdější invazi do Británie, kde se schyluje k velké bitvě. Věrnost, láska, násilí, hrdinství a přátelství zasazené do úchvatného pozadí bojující římské říše. Po dlouhém pochodu na západ musí Cato a Marco splnit zvláštní úkol, díky němuž proniknou do nejhlubších tajů spiknutí.
 

„S tímto autorem jsem se setkal poprvé, ale musím říct, že je to napínavé čtení a takový snad bude i poslech audioknihy. Těším se a jsem rád, že audiokniha bude mít pokračování v podobě dalších dílů audioknihy. Není to poprvé, co načítám audioknihu, je to moje čtvrtá, takže si to už užívám. Ale i díky tomu, že audiokniha Pod znakem orla je spíše odpočinkovější, na rozdíl od těch předchozích. Ale to neznamená, že bych se na ni nepřipravoval jako na ty předchozí. Ta příprava doma je stejně důležitá, jako samotné čtení ve studiu“, řekl k audioknize její interpret Marek Holý.
text: Audiotéka
autor
Simon Scarrow
název
Pod znakem orla
série
Quintus Licinius Cato (1)
režie
Miloš Vrána
interpret
Marek Holý
délka
12:44
vydavatel
rok vydání
2016