Zpět

Weberova romantická cesta

Weberova romantická cesta
Karl Maria von Weber se vydal společně se svou milenkou, zpěvačkou S. Brandtovou na cestu z Bavor do Prahy, kde chtěl zkusit svoje štěstí. Když překročili šumavské hranice, ztratili v hlubokých lesích cestu. Dlouho bloudili pozdním večerem, bezradní a vystrašení připomínkami loupežnických povídek o těchto lesích. Až náhodný divoký myslivec je dovedl k zapadlé hospůdce. Ale to prostředí, do kterého se dostali! Nad vchodem tabule s muří nohou, před dveřmi náhrobní kámen s krvavou skvrnou, uvnitř nepříjemný hostinský, ohyzdná hostinská a kolem stolu hosté, kteří vypadali tak hrůzně, že Weber a jeho milenka byli přesvědčeni, že se octli v nejhorším loupežnickém brlohu! Raději odešli do svých pokojíků, ale ani tam nenalezli klidu.
V nejhrůznějších obavách a s nejstrašnějšími představami probděl Weber celou noc po boku své Silvany. Každý šumot venku, každé vrznutí dveří a schodů, sebenepatrnější zvuk vyvolával v něm hned novou hrůzu. Ráno rychle posnídali a pospíchali pryč z toho loupežnického hnízda. Ale sotva vjeli do lesů, přepadla je banda loupežníků, těch, s nimiž se předešlý večer setkali v hospodě. Budou vysvobozeni? Kdo je vysvobodí z drápů těch hrozných lidí?
 
text: Franz Gilles von Jilek
autor
Hans Watzlik
úprava
František Jílek
název
Weberova romantická cesta
režie
František Jílek
interpret
Aleš Procházka, Petr Čtvrtníček, Simona Vrbická, František Jílek, David Jan Jílek, Jarmila Švehlová, Zdeněk Maryška, Michal Vejskal, Václav Marhoul
délka
3:29
vydavatel
Franz Gilles von Jilek
rok vydání
2021
hudba
Michal Vejskal
zvuk
Jan Titlbach, Zdeněk Žoček, Pavel Špatný