Zpět

Audio Agathy Christie, 1. část

téma, , Lukáš Vavrečka, 21.02.2019
Do povídání o zvukových zpracováních povídek a románů Agathy Christie se pustili Jakub Horák a Lukáš Vavrečka. A protože je toho opravdu hodně, co bylo od královny zločinu nahráno, a protože i ukázek bylo dost, bylo třeba rozdělit podcast na dvě části. Toto je první z nich.
Nejprve se Lukáš, který s nápadem na tematický podcast přišel, svěřil, proč právě Agatha (3:27). Spolu s Jakubem pak probrali povídky s Herculem Poirotem, které byly natočeny pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé, a které po letech vydalo Tympanum (4:52). Zazněla ukázka ze Ztracené školačky s Vladimírem Brabcem (10:33) i z Druhého gongu s výraznou Taťjanou Medveckou (13:44). A samozřejmě řeč přišla i na rozsáhlý cyklus povídek Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (17:21). Od času 21:55 se Jakub s Lukášem zabývali poirotovskými dramatizacemi, aby mohla zaznít ukázka z Královského rubínu.

Na povídky a dramatizace se slečnou Marplovou došlo v čase 25:59. A ukázky z ostatních, nepoirotovských a nemarplovských děl Agathy Christie zazněly od času 33:51.
 

Jak už řečeno, druhý díl podcastu o zvukových zpracováních děl Agathy Christie se bude věnovat románům.