Zpět

Audiotéka

Průkopník elektronické distribuce mluveného slova v Česku, který nabídl majitelům chytrých telefonů možnost poslouchat audioknihy v nefyzickém formátu prostřednictvím mobilní aplikace již v roce 2011.
Od té doby se, díky spolupráci se stovkami vydavatelů a partnerů, vyšplhala audioknižní nabídka Audiotéky na tisíce titulů, z nichž několik stovek vydala Audiotéka ve vlastní produkci. Produkční činností Audiotéka nyní rozšiřuje rovněž samotné audio formáty svého obsahu – posluchači tedy najdou v nabídce kromě klasických audioknih vzniklých z knižních předloh rozličných žánrů také originální audioseriály (Strážmistr Cuff, Anima), audioshows (Audioskop, Ženy) a tzv. audioknižní superprodukce (Mistr&Markétka, Němci), při jejichž realizaci je kladen důraz na zvukové zpracování (včetně autentického zvukového plánu a efektů) i na herecké obsazení. I díky tomu získaly produkce Audiotéky (Vlastníci, Strážmistr Cuff) ocenění Audiokniha roku v kategorii dramatizace.

Pozornost věnuje Audiotéka i rozvíjení možností čerpání audio obsahu ve vztahu s technologickým pokrokem, a to vývojem funkcí aplikace Audioteka a její konektivity s dalšími zařízeními (Android Auto/ Apple Car Play, Google Chromecast).

V aplikaci Audioteka mohou posluchači od roku 2021 také využít poslechu v předplatitelském modelu Audioteka Klub, který nabízí kombinaci volného přístupu k předplacenému katalogu titulů a členské slevy na celou nabídku.