Zpět

Co se peče v Albatros Media?

zpráva, , 28.04.2018
Největší české knižní vydavatelství Albatros Media je prostřednictvím svých nakladatelství velmi plodné i v audioknižním světě. Představme si stručně, jaké tituly chystá pro své posluchače v nejbližších dvou měsících.
Ještě v dubnu přinese nakladatelství Albatros Obrazy z Nového zákona. Vyprávění o životě a učení Ježíše Krista z pera Renáty Fučíkové doplňuje už dvě dříve vydané audioknihy Obrazů ze Starého zákona, interpretem je tentokrát Jiří Dvořák.

Další dětskou audioknihou od Albatrosu bude už páté Aniččino dobrodružství, Anička a cirkus. Úspěšnou knižní sérii Ivany Peroutkové do zvukové podoby postupně převádí tandem režisérky Jindřišky Novákové a interpretky Marthy Issové. Připomeňme, že Issová byla za svůj výkon v audioknize Anička u moře odbornou porotou nominována na cenu Audiokniha roku 2017 v kategorii Nejlepší interpretka.

Kultovní sci-fi Marťanská kronika se k audioknižním posluchačům dostala už v roce 1992 díky vydavatelství AudioStory. Archivní nahrávka s Vlastimilem Brodským se letos dočká reedice a zdá se, že právě v době, kdy shodný titul vydává i Nakladatelství Plus. Bude jistě zajímavé poslechnout si novou interpretaci Martina Siničáka.

Nakladatelství XYZ připravilo zvukovou podobu románu Přítelkyně, britské spisovatelky Michelle Francesové, který v anotaci označuje za nejlepší debutový psychologický thriller roku 2017. Příběh odhalující napjatý vztah mezi matkou, synem a jeho přítelkyní čte Kateřina Lojdová, pro niž je Přítelkyně audioknižní prvotinou.
 

Motto sáhlo do osvědčených českých vod a uvádí další audioknihu úspěšné Michaely Klevisové. Zmizela v mlze je dalším případem kriminalisty Josefa Bergmana, který se tentokrát místo poklidné dovolené v odlehlé vesnici u norského fjordu ocitá v hodně zamotaném případu. Milovníkům detektivek čte opět Kristýna Kociánová.

Zůstaňme ještě u Nakladatelství Motto, neboť to chystá na červen ještě tři další tituly. Nejprve thriller Dítě ohně od britského spisovatele a novináře Seana Thomase, který píše pod pseudonymem S. K. Tremayne. Čtenáři i posluchači znají už jeho Ledové sestry, které, stejně jako připravovanou novinku, čte Regina Řandová.

Dále se můžeme těšit na literární prvotinu bývalé analytičky CIA Karen Clevelandové, špionážní thriller Musím to vědět. Hrdinka románu pracuje, stejně jako jeho autorka, pro zpravodajskou službu a s týmem kolegů se snaží odhalit členy ruské spící buňky na území Spojených států. O tom, že nebude mít vše jednoduché, posluchače přesvědčí audioknižní debutantka Kateřina Mendlová Horáčková.

Autorem dalšího zvukového románu Nakladatelství Motto je Jiří Březina, který je držitelem Ceny Jiřího Marka 2013 za nejlepší český detektivní román. Posluchači se ale mohou těšit na další jeho počin – detektivku Promlčení, v níž autor uvedl na scénu poprvé policistu Tomáše Volfa.
 

Už zmiňované Nakladatelství XYZ splatí koncem června dluh, který má k audioknižním posluchačům netrpělivě vyhlížejícím další případ Martina Servaze. Stejně jako předchozí Mráz, Kruh a Tmu, i novinku Bernarda Miniera s názvem Noc čte Jiří Žák.

Ten je interpretem i humoristického románu Miroslava Horníčka o nenápadném knihovníku Juliovi, který se na prahu padesátky ztotožnil se slavným francouzským spisovatelem Albertem. Nejdelší Horníčkova próza Julius a Albert vyšla knižně poprvé v roce 1989 a letos ji u příležitosti autorova výročí vydalo XYZ znovu.

Na své si přijdou i všichni ti, kteří si oblíbili holandského staříka Hendrika Groena, který ve svých 83 ¼ letech zakládal v domově důchodců anarchistický klub Staří-ale-ne-mrtví. Pokračování hořkosladkého příběhu s názvem Nový tajný deník Hendrika Groena 85 let vychází s podtitulem Dokud se žije a čte ho Jaromír Meduna.

Potěšeni jistě budou i fanoušci mladého cestovatele Ladislava Zibury, který se tentokrát vydává pěšky probádat Kavkaz. Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii doplňuje jeho předešlé dva cestopisy a ve zvukové podobě jde znovu o autorskou četbu. Vydává Bizbooks.
 

Přehled chystaných novinek uzavřeme převyprávěním filmové pohádky Zdeňka Zelenky Nesmrtelná teta. Příběh o Rozumu, Štěstí a Závisti čte Jiřina Bohdalová a vydává Edice ČT.