Zpět

Supraphon představuje podzimní novinky

zpráva, , 31.08.2019
Také nejstarší české hudební vydavatelství Supraphon se pochlubilo chystanými audioknižními novinkami. Potěší především děti, na své si ale přijdou i dospělí posluchači.
Hned 6. září vyjde 2CD s kompletním nesestříhaným záznamem společného vystoupení herce Miroslava Horníčka a zpěvačky Hany Hegerové z roku 1966. Horníčkovy monology v něm doplňují šansony humorem a inteligencí, přitom s nimi ale dokonale souzní. Živý záznam vystoupení z divadla Semafor, který Supraphon vydává pod názvem Recital 1966, pochází z archivu semaforského zvukaře Bohumila Palečka.

Ve stejný den vychází i téměř 12hodinová audiokniha 50 nejznámějších českých pohádek, plná klasických pohádkových příběhů. Až na jedinou výjimku jde vesměs o novější nahrávky v interpretaci Václava Vydry, Jany Bouškové, Veroniky a Nadi Gajerových i obou Otakarů Brousků. Nejstarší nahrávkou v kompletu je dramatizace Pohádka o Popelce z roku 1957, kterou vypráví Marie Glázrová.

20. září přinese Supraphon výběr 43 nejznámějších biblických příběhů v nových interpretacích Miroslava Táborského, Simony Postlerové, Jiřího Dvořáka, Hany Maciuchové a Jana Kanyzy. Biblické texty byly zpracovány do poutavé formy vyprávění, srozumitelného malým i velkým posluchačům. Bezmála dvou a půlhodinová audiokniha Bible – Nejkrásnější příběhy vychází digitálně i na fyzickém nosiči mp3 CD.
 

V polovině října vyjde nahrávka hudební pohádky Uhlíř, princ a drak, kterou její autorka, osobitá písničkářka Radůza, upravila do podoby audioknihy. V hravém příběhu plném nespoutané fantazie s lehce ekologickým apelem účinkují spolu s Radůzou také mladí herci Národního divadla: Anna Fialová, Lucie Polišenská, Radúz Mácha, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora.

Pro děti připravil Supraphon také novou nahrávku Divadla Spejbla a Hurvínka Taťuldo, zhasni!, která rozšíří řadu oblíbených titulů, které vtipně odhalují dějiny nejrůznějších předmětů s nimiž se denně setkáváme. Po vysavači (Hurvínek a Funící Billy) a žvýkačce (Hurvajz, vyžvejkni se!) přichází na řadu Hurvínkovo veselé dobrodružství se žárovkou.
 

Ještě v říjnu vyjdou hned dvě audioknihy českého autora Richarda Bergmana. Jeho Návrat malého prince je volným pokračováním jednoho z nejkrásnějších příběhů světové literatury a vy si ho budete moci poslechnout v podání Michala Dlouhého, Miroslava Táborského nebo Jana Kanyzy. Druhou Bergmanovu dětskou knížku Kryštofova myš o důležitosti přátelství načetl Jiří Lábus.

Další chystanou novinkou je zvuková podoba knihy Neboj se vrátit – rozhovoru zakladatelky českého hospicového hnutí Marie Svatošové s Alešem Palánem. Posluchači se dále mohou těšit na audioknihu Postel, Hospoda, Kostel – úspěšné memoáry Zbigniewa Czendlika. Listopadové dny přinesou i Indiánské pohádky Vladimíra Hulpacha v podání Báry Hrzánové.
 

Na vánoční trh pak Supraphon chystá dva velké komplety – nahrávky Jana Wericha a divadelní hry Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z letos šedesátiletého Semaforu. K tomu všemu se jistě můžeme těšit na další archivní nahrávky vydávané výhradně pro digitální prodej.