Zpět

Audioknižní Bystrouška již brzy prozradí vítěze

zpráva, , 28.09.2020
Další ročník soutěže o nejlepší dětskou audioknihu Ceny Bystrouška 2020 oznámí už za tři týdny nové vítěze. 23 přihlášených audioknih vydaných v minulém školním roce bojuje o prvenství ve třech věkových kategoriích.
Soutěžní porotu letošního ročníku Ceny Bystrouška tvoří členové Divadla Vydýcháno při ZUŠ Liberec. Právě tam zavítal patron soutěže, herec Matouš Ruml, aby s mladými kolegy nejen besedoval o specifikách práce ve studiu při načítání audioknih, ale zúčastnil se s nimi také několika společných hereckých cvičení.

Kompletní přehled přihlášených audioknih jsme přinesli již dříve. Vítězové letošního ročníku Cen Bystrouška budou oznámeni v živém vysílání pořadu Českého rozhlasu Dvojka Tobogan v sobotu 17. 10. 2020.
 
Matouš Ruml se členy Divadla Vydýcháno – porotci Cen Bystrouška 2020

Podle Asociace vydavatelů audioknih (AVA), která je spolu se Sdružením pro tvořivou dramatiku a Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu organizátorem Cen Bystrouška, obliba audioknih pro děti významně roste, zejména v souvislosti s rozšířením chytrých telefonů a notebooků mezi školáky. Audioknihy pro děti a mládež tvořily v roce 2019 dle statistiky AVA 17 % celkové české audioknižní produkce.