Zpět

Co chystá AudioStory?

zpráva, , 26.04.2015
AudioStory je nejstarším českým ryze audioknižním vydavatelstvím, jehož archiv dnes čítá přes 170 titulů. Přestože každým rokem uvádí na trh několik nových nahrávek, volají posluchači i po reedicích těch starších, často již nedostupných. Jejich přání se AudioStory snaží plnit alespoň prostřednictvím výhradně elektronického prodeje.
Několik takto znovuvydaných titulů připravilo AudioStory už loni: Tři banány, Hadrová Ančka, Cikánské pohádky, Literární poklesky, Indiánské báje Střední a Jižní Ameriky nebo Cyril a Teniska. Většina těchto audioknih vyšla pouze v prvním vydání na magnetofonových kazetách v devadesátých letech a možnost elektronického nákupu je tak pro řadu posluchačů velmi vítaná. Potěšující je, že s dalšími takovými elektronickými vydáními hodlá AudioStory pokračovat i letos. Nechme se překvapit, které tituly opět spatří světlo světa audioknih.

Své ovoce nese také spolupráce AudioStory s nakladatelstvím Vyšehrad. Na pultech se již brzy objeví CD s reedicí audioknihy Šťastný princ a jiné pohádky Oscara Wilda v přednesu Vlastimila Brodského. Z novinek se k posluchačům dostane nejdříve druhá část výběru z Devatera pohádek, tentokrát v podání Arnošta Goldflama, v květnu se pak můžeme ještě těšit na další novinku –
 biblickou Píseň písní v překladu Jaroslava Seiferta a v interpretaci mladých herců: Magdalény Borové a Petra Lněničky. Reedice na CD se dočkají také rozsáhlé četby Rytíři krále Artuše a Báje evropských měst, v nichž se představí například Otakar Brousek starší, Miroslav Táborský, Jaroslava Adamová, Vladimír Brabec či Boris Rösner.
 

Po prázdninách se posluchači mohou těšit na nové vydání esejů Francise Bacona s názvem O pravdě a lásce, na myšlenky Rabíndranátha Thákura podle knížky Naplnění života, v interpretaci Richarda Pachmana, který nahrávku ozdobí rovněž svou hudbou a obrazovou ilustrací akvarelů. V novém vydání přijde na trh autorské čtení Vánoce s Františkem Nepilem, v listopadu se dočkáme Saint-Exupéryho Citadely (nyní v exkluzívním, rozsáhlém výběru textu) a před Vánocemi by měl spatřit světlo světa zbrusu nový duchovní titul Tak pravil Zarathustra od Friedricha Nietzscheho.

Řada posluchačů ovšem také uvítá dva novinkové tituly podle čtenářsky populárních detektivních románů Vlastimila Vondrušky. Půjde o dramatizace děl Ulička hanby z cyklu Letopisy královské komory a Msta písecké panny z cyklu Hříšní lidé království českého, v němž Oldřich z Chlumu řeší záhadnou sérii vražd na královském hradě v Písku. Věřme, že budou stejně povedené jako loňské Plzeňské mordy.

Nakonec si AudioStory nechává v rukávu několik tajných trumfů, které zatím nebude prozrazovat.