Zpět

Jaké nové audioknihy přinesl konec září?

zpráva, , 27.09.2020
Vítejte u přehledu nových audioknih druhé poloviny září. Vydavatelé se činí, tak si jejich tituly pojďme ve stručnosti představit.
Anča má bujnou fantazii a celá rodina je z jejích výmyslů občas pořádně na nervy. Ale zase je s ní legrace. Audioknihu Anča z pomaranča čte Lucia Siposová, vydávají Wisteria Books a Slovart.

A další Anča. Nakladatelství Albatros rozšířilo sérii Ivany Peroutkové o další kousek. Anička na řece je celkově devátý, audioknižně však vychází jako šestý, v interpretaci Marthy Issové.

Historickou detektivku Vlastimila Vondrušky Apage satanas můžete znát už z dříve vydané zkrácené audioknižní podoby. Nyní vychází v plné délce v podání Jana Hyhlíka u vydavatelství Tympanum.

Autografickému příběhu o tanci, divokých devadesátkách a hledání sebe sama dala Miřenka Čechová název Baletky. O jeho zvukovou podobu se postarala herečka Tereza Dočkalová a vydavatelství Témbr.
 

V předposledním dílu fantasy série Ilky Pacovské Sedmý smysl se nitky všech příběhů postupně splétají dohromady. Audioknihu Bez práva na život čte Margit Vinklárková a vydává Čti mi!

To Hraničářův učeň Johna Flanagana je o krok napřed a my v podání Matouše Rumla a díky vydavatelství Bookmedia můžeme slyšet už jeho desátý díl s názvem Císař Nihon-Džinu.

Vydavatelství OneHotBook zase připravilo další z audioknih z kultovní série Úžasná Zeměplocha. Dámy a pánové patří do řady Čarodějky, která byla svěřena úžasné interpretaci Zuzany Slavíkové.

Kolekce audioknih Františka Nepila obsahuje pět a půl hodiny nahrávek pořízených v 90. letech, a to nejen v autorské interpretaci. Supraphon jistě potěší všechny milovníky laskavého humoru a skvělé zábavy.

Krátce po tajné vodní misi se partička H2O vrhá do dalšího dobrodružství. Audioknihu pro děti H2O a poklad šíleného oka českého autora Petra Stančíka čte Jiří Lábus a vydává OneHotBook.
 

V 50. letech vzbudila v Kroměříži rozruch náhlá smrt 22leté Marie, která se údajně otrávila svítiplynem. Jak to bylo doopravdy poví Martin Čevora v audioknize Hlas pro vraha vydavatelství Čti mi!

Po Bratrstvu křišťálu a Záhadě mrtvého netopýra přichází Radioservis s další detektivkou z rudolfinské Prahy určené dětem. Také napínavý Hřbitov upírů Vlastimila Vondrušky čte Eva Josefíková.

Humphrey Carpenter poutavou formou vypráví příběh spisovatele, jehož dílo stále ovlivňuje miliony lidí na celém světě. Poutavý Životopis J. R. R. Tolkiena čte Libor Böhm a vydává Čti mi!

Audiokniha Já, Poutník je debutem Terryho Hayese kombinujícím prvky špionážního a kriminálního thrilleru. Pro vydavatelství Témbr a samozřejmě pro všechny posluchače ho čte Martin Stránský.

Příběh románu Michala Sýkory Ještě není konec možná znáte z televizního zpracování pod názvem Vodník. Teď si ho můžete poslechnout v interpretaci Norberta Lichého jako audioknihu z produkce Supraphonu.
 

Na omluvu je někdy smrtelně pozdě. Už třetí díl islandské sextalogie s detektivem Huldarem a psycholožkou Freyjou Katarze Yrsy Sigurðardóttir vydává OneHotBook v podání Kláry Cibulkové.

Audiokniha Kráľovskí agenti s podtitulem Betka a Cyril vyšetrujú je určena pro děti od devíti let. Příběh slovenské autorky Diany Mašlejové čte Matej Landl a vydávají Wisteria Books.

Nesmrtelný příběh o přátelství psa a člověka Lassie se vrací vychází jako četba v podání Norberta Lichého. Audioknihu určenou všem posluchačům, od dětí po prarodiče, vydává Supraphon.

Skutečný příběh Slovenky, která přežila čtyři koncentrační tábory, Mengeleho dievča vyšel nedávno v české audioknižní podobě. Nyní ho ve slovenštině v interpretaci Božidary Turzonovové vydávají Wisteria Books.

Má nejjemnější nos na světě. Vycítí i to, co mu tak bolestně schází? Zkazku o rokokovém psychopatovi Parfém – příběh vraha vydává v interpretaci Jaromíra Meduny OneHotBook.
 

Představte si město bez policie, v němž každoročně zmizí tucet lidí. Thriller Pasažier 23 napsal Sebastian Fitzek a pro audioknižní posluchače ho vydávají Publixing a Tatran v interpretaci Petera Kočiše.

Po úspěchu novodobého pokračování Saturnina připravil jeho autor Miroslav Macek další. Saturnin zasahuje vychází současně jako kniha i audiokniha v podání Otakara Brouska ml. u značky Voxi.

Mikuláš Splítek posluchačům audioknihy Stát se investorem prozradí, jak ovládnout tvůrčí magii akciového trhu. V interpretaci Tomáše Voženílka vydává Jan Melvil Publishing.

Česká autorka Ema Labudová napsala příběh z prostředí britského rybářského městečka Whitby v yorkshirském kraji 50. let 20. století. Román Tapetář přečetl Jan Cina a právě vydal Témbr.

Lékař, vědec a spisovatel Ken McClure otvírá svůj nový thriller V přímém ohrožení dvěma zdánlivě nesouvisejícími vraždami lékařů. Zbytek prozradí Zbyšek Horák v audioknize vydavatelství Audiotéka a Alpress.

Drsný a zároveň dojímavý román Jozefa Kariky o úpadku celé jedné generace V tieni mafie vydávají v interpretaci Petera Sklára Publixing a Ikar.
 

Nová sci-fi Jakuba Maříka Ve stínu slunce sklízí nadšené čtenářské recenze. Její kvality teď mohou posoudit také posluchači audioknihy z produkce Mystery Press a Audiotéky. Čte ji Luboš Ondráček.

Román Stephena Kinga Zelená míle je všeobecně znám díky svému filmovému zpracování s Tomem Hanksem v hlavní roli. V nové audioknize vydavatelství OneHotBook uslyšíme Vladislava Beneše.

Životní příběh hlavního konstruktéra Tatry Kopřivnice ing. Milana Galii sepsal a nově pro audioknihu Život s erbem Tatry upravil, načetl a vydal Milan Švihálek.

Příběh agentky CIA Život v utajení je výjimečnou výpovědí o životě zasvěceném službě, o vášni a o téměř nepochopitelné odvaze. Čte ho Zuzana Slavíková, vydává Cosmopolis.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz